Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Muzyka i rozmowy bez ograniczeń

piątek, 3 lutego 2012

Słuchawki bezprzewodowe pozwalają cieszyć się muzyką bez skrępowania kablami. Jeśli chodzi o technologię przesyłaia dźwięku, to wyróżniamy tu słuchawki, w których sygnał jest przesyłany za pomocą fal radiowych. Jest to najczęściej stosowana technologia w słuchawkach. Stanowi ona kompromis pomiedzy ceną, zasięgiem a jakością dźwięku. Ze względu na to, że w tych sluchawkach sygnał przesyłany jest analogowy, to mogą czasamy wystepować zakłócenia, jednak ze względu na zastosowane funkcje przeciwzakłóceniowe, takie zakłócenia powinny być krótkotrwałe. Niektóre modele są wyposażone w przełącznik kanałów pozwalający wybrać kanał z najmniejszymi zakłóceniami. Zaletą tych słuchawek jest duży zasięg, nawet do 100 metrów.

Słuchawki bluetooth charakteryzują się cyfrową jakością ale posiadają zdecydowanie mniejszy zasięg (max. 10 metrów) niż słuchawki radiowe. Wyróżniamy słuchawki wypozażone we własny moduł nadawczo odbiorczy bluetooth, ale rownież takie, które łączą się z interfejsem bluetooth wbudowanym w komputer lub laptop. Jeśli ani zestaw słuchawkowy ani komputer nie jest wyposażony w moduł bluetooth, możemy dokupić adapter podłączany do gniazda USB za ok. 20 zł. Instalacja takich słuchawek polega na tzw. procesie parowania. W komputerze ustawiamy bluetooth w tryb oczekiwania a w słuchawkach wciskamy odpowiedni przycisk. Raz sparowane urządzenia w przyszlości będą łączyły się automatycznie. W przeciwieństwie do słuchawek radiowych, w słuchawkach bluetooth sygnał jest przesyłany cyfrowo i nie występują tu zakłócenia typowe dla rozwiązań analogowych.

Wyróżniamy jeszcze słuchawki radiowe, ale tych nie polecamy. Producenci podają, że w tej technologii maksymalny zasięg to ok. 7 metrów. Jadnak faktyczny zasięg z dobrym sygnałem to ok. 2 merty. W tych słuchawkach sygnał przesyłany jest radiowo tka jak np w pilotach do telewizorów, dlatego na drodze sygnału nie może być żadnych przeszkód.

Sluchawki bezprzewodowe są używane nie tylko do połącznia z domowym systemem audio. Można ich również używać łącząc się z komputerem, zestawem Hi-Fi,  czy odtwarzaczem iPod® lub MP3, znajdującego się w torbie lub kieszeni.  lub dowolnym innym urządzeniem z którym łączą się bezprzewodowo. Obecnie producenci oferują wiele dodatkowych funkcji takich jak wbudowany mikrofon dzięki któremu możliwe jest prowadzenie rozmów poprzez VoIP lub Skype. Słuchawki takie potrafią pelnić rolę zestawu słuchawkowego do telefony komórkowego, czyli odbieranie połączeń i prowadzenie rozmów. Inną funkcją moze być wbudowane radio FM.

Słuchawki bezprzewodowe ze wzgledu na zasosowaną technologię i swoje funkcje są przeważnie droższe od słuchawek z kablem o porównywalnych parametrach.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE