Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Samsung EX2F już dostępny w Polsce

wtorek, 9 października 2012

Samsung wprowadził na Polski rynek długo oczekiwany aparat EX2F. Nowy model posiada najjaśniejszy na świecie obiektyw (F1.4) spośród aparatów kompaktowych. Dzięki udostępnieniu pełnego sterowania manualnego, aparat jest idealną propozycją także dla ambitnych fotografów, którzy chcą mieć pełny wpływ na parametry ekspozycji. EX2F należy do rodziny aparatów SMART FOTO z obsługą Wi-Fi.

SMART FOTO EX2F nie tylko zapewnia wysoką jakość zdjęć i wideo, ale umożliwia też zdalne zapisywanie i udostępnianie obrazów za pomocą Wi-Fi. Lekka i solidna obudowa wykonana ze stopu magnezu w połączeniu z kompaktowym rozmiarem sprawia, że EX2F jest aparatem, który może być propozycją dla posiadaczy lustrzanek cyfrowych, którzy szukają bardziej poręcznego sprzętu do fotografowania. Łączność Wi-Fi umożliwia wygodne i bezpieczne zapisywanie zdjęć w komputerze lub w chmurze. Można też łatwo publikować zdjęcia w serwisach społecznościowych, albo wysyłać je pocztą e-mail prosto z aparatu. Dodatkowo Funkcja Mobile Link umożliwia przesyłanie zdjęć i filmów na smartfony bez potrzeby ich zmniejszania. Użytkownicy mogą również skorzystać z funkcji zdalnego wizjera (Remote Viewfinder), aby kadrować zdjęcia za pomocą ekranu smartfona.
Samsung SMART FOTO EX2F

Aparatem EX2F można sterować za pomocą wygodnego, przedniego pokrętła oraz dwóch pokręteł kół nastaw, które pozwalają na łatwe przełączanie parametrów i trybów. Dobra jakość zdjęć jest również zasługą matrycy BSI CMOS 1/1,7” o rozdzielczości 12 megapikseli, która zapewnia ostry, nieporuszony obraz nawet podczas fotografowania w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Użytkownicy przyzwyczajeni do pełnej kontroli, jaką zapewniają lustrzanki, mogą robić zdjęcia w formacie RAW.

Możliwość nagrywania filmów w trybie 1080p/30fps zapewnia najwyższą jakość obrazu i umożliwia rejestrowanie wideo nadającego się do oglądania na telewizorach Full HD. Dzięki funkcji Dual Capture, EX2F pozwala też na jednoczesne rejestrowanie wideo i zdjęć o rozdzielczości 12 megapikseli, więc każdą scenę można uwiecznić zarówno na fotografii, jak i na filmie.
Samsung EX2F

Najjaśniejszy na świecie obiektyw aparatu kompaktowego

Szerokokątny, 24-milimetrowy obiektyw F1.4 aparatu EX2F składa się z jedenastu elementów w dziewięciu grupach, w tym z czterech soczewek asferycznych i dwóch soczewek o wysokim współczynniku załamania światła. Obiektyw w aparacie został wyposażony w filtr Neutral Density (ND), który zapewnia większą kontrolę nad czasem ekspozycji w różnych warunkach i pozwala uniknąć prześwietlonych zdjęć. Umożliwia też fotografowanie z bardzo małą głębią ostrości, co pozwala wyodrębniać obiekty z tła w celu tworzenia doskonałych portretów. Aby obraz był bardziej klarowny, EX2F oferuje również podwójną stabilizację obrazu (optyczną i cyfrową), która minimalizuje efekt drżenia ręki - zwłaszcza podczas robienia zdjęć w słabym świetle.

Sugerowana cena detaliczna aparatu Samsung SMART FOTO EX2F w Polsce wynosi 2099 zł brutto.

Samsung EX2F

Samsung EX2F – dane techniczne

Matryca

 • 12.4 megapikseli, 1/1,7" BSI CMOS
Obiektyw

 • F1.4 24mm 3,3x
Stabilizacja obrazu

 • Podwójna (optyczna + cyfrowa)
Ekran

 • Odchylany ekran VGA AMOLED 3,0”
Czułość ISO

 • Automatyczna, 80~3200, (6400 ~ 12800 w trybie rozszerzonym)
Obraz

 • 12M, 10MP, 9MW, 8M, 8M(1:1), 5M, 3M, 2MW, 1M
Wideo

 • Full HD 1080/30p (H.264)

* Zoom optyczny 3,3x podczas rejestrowania wideo

Wyjście wideo

 • AV, HDMI 1.4
Funkcje dodatkowe

 • Na żywo / akcja / panorama 3D, tryb inteligentny automatyczny, obraz w obrazie (zdjęcie / film), ujęcie dzielone, pędzel artystyczny, magiczna ramka, filtr ND włączony/wyłączony, podwójne rejestrowanie, tryb ciągły (10M), nagrywanie przyspieszone

Łączność Wi-Funkcji

 • Mobile Link, zdalny wizjer, udostępnianie w serwisach społecznościowych, e-mail, Sky Drive, Auto Backup, TV Link, Wi-Fi Direct

Dołączone oprogramowanie PC

 • iLauncher, PC Auto Backup, Samsung Raw Converter
Karty pamięci

 • SDSC, SDHC, SDXC
Bateria

 • SLB-10A
Wymiary (SxWxD)

 • 111,9 X 62,0 X 28,9 mm
Waga

 • 294,3 g (bez baterii)
Akcesoria

 • OVF1 (wizjer optyczny), EM10 (mikrofon zewnętrzny), SEF42A (lampa błyskowa GN.24)
* Wszystkie funkcje, cechy, specyfikacje i inne informacje o produkcie zawarte w tym dokumencie, w tym (choć nie tylko) o jego zaletach, projekcie, cenie, komponentach, wydajności, dostępności i możliwościach, mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE