Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Energizer wprowadził na rynek nowy zestaw oświetlenia dla rowerzystów i przy tej okazji poprosił nas o opinię o tym produkcie. Zestaw oświetlenia Energizer Bike Light, reklamowany jako rewolucyjne rozwiązanie, wyróżnia się dzięki zastosowaniu technologii Road Beam. Technologia stosowana dotychczas w reflektorach samochodowych,  polega na odpowiednim ukształtowaniu wiązki światła. Dzięki niej lampka zapewnia szerszy kąt padania światła i lepiej oświetla drogę bez oślepiania osób jadących z naprzeciwka.
zestaw oświetlenia Energizer Bike Ligh

Zestaw składa się z dwóch lamp, przedniej i tylnej. Przednia lampa składa się z głównej diody oświetleniowej i dwóch bocznych, sygnalizacyjnych. Obie  lampy są wyposażone w trzy tryby świecenia:
 • wszystkie diody włączone,
 • wszystkie diody migające,
 • główna dioda włączona, diody boczne migające - w przedniej lampce,
 • wszystkie diody migające naprzemiennie - w tylnej lampce.
Mocowanie zestawu jest dosyć proste i wymaga jedynie śrubokręta do ustawienia kąta świecenia tylnej lampy. Wystąpił jednak problem przy montażu przedniej lampy. Producent chyba nie przewidział że mam taką cienką kierownicę ;)  Nie można było tak zacisnąć opaski mocującej aby mocowanie było stałe. Musiałem włożyć dodatkową podkładkę pomiędzy kierownicę i mocowanie lampy. Mocowanie tylnej lampy odbywa się za pomocą gumki, dzięki czemu montaż czy demontaż jest bardzo łatwy i szybki.
technologia road beam.
Tak ma działać technologia road beam.
Lampkę możemy wykorzystać jako tradycyjną latarkę i po raz pierwszy lampka przydała się właśnie  w domu gdy zabrakło prądu. W zamkniętych pomieszczeniach światło wydaje się bardzo jasne i mocne, więc do tego celu też możemy wykorzystać zestaw Energizer.
Energizer Bike Ligh

Dopiero podczas jazdy nocą można było ustawić lampę w optymalnej pozycji w pionie tak aby zapewnić odpowiedni zasięg świecenia. W terenie skupiłem się na lampce przedniej, bo jako stałe oświetlenie powinna dobrze oświetlać drogę. Światło jakie daje lampka w zupełności wystarczy do poruszania się w zupełnej ciemności na asfalcie jak i w lesie.
Energizer Bike Ligh

Zdjęcia nie oddają tak naprawdę jak lampka świeci w nocy i aby pokazać jak wygląda zasięg przedniej lampy musiałem zrobić zdjęcie z lampą błyskową. Na pierwszym planie widać też światło z flesza, jednak w oddali widzimy spolaryzowane światło z lampki rowerowej. Jeśli chodzi o tylną lampkę to pełni ona tylko rolę sygnalizacyjną i dobrze spełnia to zadanie. Czerwone światło jest dosyć skupione i widoczne z daleka.
Energizer Bike Ligh

Podsumowanie
Trzeba przyznać, że zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością. Przednia lampka daje jasne i szerokie światło. Nadaje się jako źródło stałego oświetlenia w nocy. Zaletą zestawu jest też łatwy i szybki montaż. Sugerowana cena lampek rowerowych Bike Light wynosi:129 zł jednak w sieci znajdziemy takie zestawy w cenie 99 zł. Myślę, że cena jest skalkulowana na odpowiednim poziomie.

Więcej szczegółów znajdziemy też na stronie: www.widziszwiecej.pl

4 komentarze

 1. mr_wiktor Says:
 2. fajny zestaw, ciekawą alternatywą może być ten: http://gadgetsnewstech.blogspot.com/2013/04/revolights-niezwyke-swiata-rowerowe.html

   
 3. Anonimowy Says:
 4. Trochę krótki czas świecenia jak na stałe oświetlenie do roweru..

   
 5. admin Says:
 6. mr_wiktor
  Zestaw który reklamujesz na swojej stronie nie jest alternatywą dla zestawu Energizer. Po pierwsze nie można tego stosować , a po drugie cena. Kto w Polsce da 750 zł za światełko do roweru??;)

   
 7. Anonimowy Says:
 8. Jakie ledy są zastosowane w tym zestawie ? Zwykłe czy smd ?

   

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE