Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Mega Mission 2016

poniedziałek, 7 marca 2016

Dziś w Warszawie rozpoczyna się Mega Mission 2016, czyli seria spotkań, których celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy Wielką Brytanią a krajami Europy Środkowo-Wschodniej. Misja jest częścią programu organizacji UK Trade & Investment, którego celem jest zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy Wielką Brytanią  o 168 miliardów zł (30 mld GBP) do 2020 roku. W drugiej połowie tygodnia delegacja odbędzie także serię spotkań w Pradze i w Budapeszcie.

“Mega Mission 2016” odbywa się pod przewodnictwem Paula Kahna, Prezesa Airbus Group UK oraz dr Mike’a Lyncha, założyciela Invoke Capital – Ambasadorów Biznesu UK Trade & Investment. Obaj zostali powołani na to stanowisko przez Davida Camerona premiera Wielkiej Brytanii. Ich zadaniem jest wspieranie UK Trade & Investment oraz rządu brytyjskiego w inicjatywach związanych z wymianą handlową oraz inwestycjami.

“Mega Mission 2016” jest skupiona wokół 3 obszarów: zaawansowanych technik produkcji, e-commerce / internetu rzeczy oraz FinTech. Każdy z tych obszarów charakteryzuje się wysokim potencjałem wzrostu w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawiciele firm z naszego regionu mogą zatem skorzystać z doświadczeń brytyjskich partnerów
i dzięki nawiązaniu współpracy, przyspieszyć swój rozwój.

Misja handlowa w Warszawie będzie skupiona wokół wszystkich 3 obszarów, podczas gdy spotkania w Budapeszcie będą skoncentrowane wokół zaawansowanych technik produkcji, a w Pradze – obszarów związanych z e-commerce oraz internetem rzeczy. W każdym z ww. krajów UK Trade & Investment zorganizuje serię seminariów oraz indywidualnych spotkań w celu ułatwienia nawiązania współpracy pomiędzy potencjalnymi partnerami.

Paul Kahn, który objął patronat nad sektorem zaawansowanych technik produkcji, tak skomentował wydarzenie: "Biorąc pod uwagę zarówno doświadczenie, jak i wiedzę po obu stronach, spotkania ekspertów z Wielkiej Brytanii i Polski specjalizujących się w zaawansowanych technikach produkcji zapowiadają się nadzwyczaj interesująco”.

Dr Mike Lynch, który przewodzi grupie ekspertów z obszaru e-commerce i internetu rzeczy, tak skomentował przyjazd misji handlowej: "Jesteśmy świadkami bardzo ekscytujących wydarzeń w świecie handlu internetowego i internetu rzeczy. Oba te obszary rozwijają się bardzo dynamicznie dzięki najnowszym innowacjom, szczególnie jeśli chodzi o nowe technologie. Nie możemy jednak zapominać o tym, że za każdym nowym rozwiązaniem stoi człowiek o kreatywnym podejściu i otwartym umyśle, który ma odwagę, aby odejść od tego, co znane i przełamać dotychczasowe bariery. «Mega Misison 2016» to spotkania właśnie takich ludzi dlatego jestem dumny, że mogę wziąć w niej udział”.

Robin Barnett, Ambasador Brytyjski w Polsce, powiedział: “Takie kraje jak Polska czy Czechy, położone zaledwie 3 godziny lotu od Wielkiej Brytanii, najprawdopodobniej osiągną 4% wzrost gospodarczy i są bardzo perspektywiczne dla naszych przedsiębiorców. Przedstawiciele Ambasad i UKTI w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dokładają wszelkich starań, aby pomóc zidentyfikować szanse rozwoju i wspierać brytyjskie firmy w nawiązywaniu współpracy. «Mega Misison 2016» to kolejny krok w tym dynamicznym procesie. Misja została zorganizowana zaledwie miesiąc po Szczycie Energetycznym (GREAT Energy Summit) w Warszawie, którego celem była wymiana doświadczeń i nawiązanie współpracy w obszarze energetyki. Obecne spotkania będą poświęcone kolejnym sektorom: zaawansowanym technikom produkcji, e-commerce i internetowi rzeczy oraz obszarowi FinTech”.

2 komentarze

  1. Marek Says:
  2. Super, czekam na recenzję z tych spotkań! Ja niestety w tym roku nie mogę się pojawić

     
  3. Darek Says:
  4. Całkiem optymistyczny wzrost gospodarczy tu przewidują. Oby tak było.

     

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE