Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.W związku z testem LG Swift 3D, który ostatnio pojawił się na naszej stronie przewidziano również mały konkurs. Nagrodą nie jest niestety ten telefon, tylko bezprzewodowa słuchawka LG HBM-585.

Aby wziąć udział w Konkursie Uczestnik Konkursu powinien: napisać krótką wypowiedź na następujący temat:

 „Na czym polega technologia 3D w telefonie i dlaczego można ją zobaczyć bez okularów”


Odpowiedzi najlepiej udzielać w komentarzach pod tym wpisem lub na email podany w pełnym regulaminie konkursu.
Na komentarze czekam do dnia 31.08.2011 r. czyli do końca miesiąca. Dzień później autorowi (moim zdaniem) najlepszej wypowiedzi zrobię prezent ;)
Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem tego konkursu i do wspólnej zabawy!

7 komentarze

 1. W wyświetlaczach bezokularowych, takich jak zamontowane w smartfonach LG Swift 3D i HTC Evo 3D i nne wyświetlacz jest tak skonstruowany, że bez żadnych dodatkowych gadżetów lewe oko widzi na nim inny obraz niż prawe.

  W prostych i niewielkich (kilka cali przekątnej) wyświetlaczach 3D przed ekranem znajdują się albo specjalne zasłony, albo soczewki, dzięki którym do każdego oka dociera przeznaczony dla niego obraz. Działa to jednak tylko wtedy, jeśli patrzymy na ekran na wprost - im większy kąt, tym bardziej zanika efekt głębi, a obraz staje się nieostry.

  DZIAŁANIA:
  Obok siebie znajdują się piksele dla lewego i prawego oka. Specjalny panel z barierami paralaksy sprawia że każde oko widzi piksel tylko dla niego

   
 2. Na ekranie wyświetlane są dwa obrazy. Obrazy te przechodzą przez specjalne polaryzatory, dzięki czemu każdy z nich ma inną polaryzację.

   
 3. Technologia 3D w telefonie jest powodowana tym, że ekran wysyła obrazy 2D pod różnymi kątami i przez to każde oko widzi inny obraz, i później mózg przetwarza już te sygnały i sam tworzy sobie obraz trójwymiarowy.

   
 4. Uzyskanie obrazu 3D w telefonie LG zapewnia system blokady paralaksy. Specjalnie opracowany i skonstruowany wyświetlacz wyświetla jednocześnie obraz dla prawego i lewego oka, tworząc wrażenie głębi obrazu.

   
 5. Anonimowy Says:
 6. Technologia 3D wykorzystana w telefonie LG Swift 3D jest odbierana dzięki dwom czynnikom. Pierwszy czynnik to para ludzkich oczu, ponieważ cyklop obrazu w trójwymiarze nie zobaczy, oraz ekran, który pozwala naszemu mózgowi na przetwarzanie obrazu i nakładanie go na siebie w mózgu. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak dokładnie to działa ;) Jarek.pol94@interia.pl

   
 7. Zwyciezcą konkursu został czytelnik, który jako pierwszy udzielił wyczerpujacą odpowiedź na pytanie, czyli Szymon Jonderko. Gratuluję zwycięzcy i zapraszam do kolejnych konkursów.

   
 8. Anonimowy Says:
 9. gdzie sa wyniki?

   

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE