Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Minuta w Internecie (infografika)

niedziela, 6 maja 2012

Sprawdziliśmy co dzieje się w ciągu jednej minuty w Internecie. Zapraszamy do zapoznania się z infografiką przygotowaną przez Intela.


Internetowa minuta nie jest też wolna od niebezpieczeństw. W czasie jej trwania dochodzi do 135 infekcji złośliwym oprogramowaniem oraz 20 nowych przypadków kradzieży tożsamości.

Jak zatem będzie wyglądać nasza internetowa przyszłość? Wszystko wskazuje na to, że powyższe liczby bardzo szybko się zwiększą. Stanie się tak za sprawą lawinowego wzrostu liczby urządzeń z dostępem do Internetu. Dziś na jednego mieszkańca ziemi statystycznie przypada jedno takie urządzenie. Ale już za trzy lata liczba wszystkich urządzeń podłączonych do sieci będzie dwukrotnie większa niż populacja globu, która przecież rośnie bardzo dynamicznie.

Minuta w Internecie (infografika).jpg
Zacznijmy od portali społecznościowych. Tu 60 sekund wystarcza na:
  • 277,000 logowań oraz 6 milionów odsłon Facebooka
  • W tym samym czasie pojawia się 100 000 nowych tweetów i zakładanych jest 320 nowych kont na Twitterze
  • Jedna minuta wystarczy także Amazonowi do tego, aby zgromadzić na koncie kolejnych 83,000 dolarów
  • Każde 60 sekund to również 30 godzin nowych filmów umieszczanych na YouTubie oraz 1.3 miliona odtworzeń filmów już wcześniej tam zamieszczonych
  • Ile wysyłamy przez ten czas maili? Okazuje się, że aż 204 miliony
  • Wszystkie te dane spina liczba transmitowanych danych - czyli 639,800 GB
Przytoczone dane wskazują na to, że stoimy w obliczu wielkiego wyzwania, jakim będzie zapanowanie nad rosnącą liczbą danych w Internecie. Obecnie na każde 7 do 10 nowych urządzeń mobilnych musi przypadać co najmniej jeden nowy serwer, który je obsłuży. Jednak aby sprostać coraz większemu zalewowi danych i zapewnić ich sprawne przetwarzanie w chmurze, niezbędne są coraz wydajniejsze urządzenia serwerowe. Wychodząc naprzeciw opisanym powyżej trendom, Intel przedstawił nową serię procesorów serwerowych Intel Xeon E5, o wydajności aż o 80 proc. wyższej w porównaniu do procesorów poprzedniej generacji.

Procesory z serii Xeon E5 obsługują instrukcje Intel® Advanced Vector Extension (Intel AVX), które przyspieszają nawet dwukrotnie aplikacje intensywne obliczeniowo, takie jak analiza finansowa, tworzenie treści multimedialnych oraz wysokowydajne przetwarzanie danych (HPC). Nowe procesory obsługują również narzędzia do monitorowania i kontrolowania poboru mocy, takie jak Intel® Node Manager i Intel® Data Center Manager, które przekazują precyzyjne, aktualizowane w czasie rzeczywistym dane energetyczne i termiczne administratorom sieci. Przy tym wydajność energetyczna nowych procesorów jest wyższa nawet o 50 proc. względem procesorów poprzedniej serii.

Procesory Intel Xeon E5 to także bezpieczeństwo danych. Zbiór instrukcji Intel® Advanced Encryption Standard New Instruction (Intel® AES-NI) pomaga szybko szyfrować i deszyfrować dane w szerokiej gamie aplikacji i transakcji, zaś nowe technologie Intel® Trusted Execution (Intel® TXT) ogranicza podatność infrastruktury na złośliwe ataki.

Wszystko to sprawia, że nowe procesory Intel Xeon E5 – serce elastycznego i efektywnego centrum danych - pozwolą utrzymać pod kontrolą zalewające nas z każdej strony dane, stając się fundamentem chmury, która obsłuży ponad 15 miliardów urządzeń podłączonych do sieci.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE