Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Radio RAM podbija iPhone

środa, 19 maja 2010

Ruszyła najbardziej zaawansowana aplikacja radiowa na iPhone w Polsce. Prócz sygnału radiowego użytkownicy mają do dyspozycji newsy, webcam i wtyczki społecznościowe. Mobilną aplikację przygotowało wrocławskie Radio RAM.

Na świecie zapanowała moda na smartfony. Inteligentne telefony wymuszają na tradycyjnych mediach stosowanie nowych technologii. Teraz Radio RAM trafia do ultranowoczesnych telefonów z dostępem do internetu.


Wspólnie z firmą Liquid Air Labs Radio RAM stworzyło zaawansowaną aplikację na platformę iPhone oraz iPod Touch. - Jest tam wszystko, czego potrzebuje nowoczesny odbiorca - zapewnia Mirosław Ostrowski, dyrektor techniczny stacji. Strumień sygnału radiowego wzbogacony został o prognozę pogody, lokalne wiadomości, komunikaty drogowe, kamerę w studiu, interaktywny kanał Facebook oraz dostęp do podcastów produkowanych przez Radio RAM. Aplikacja zapewnia też intuicyjny kontakt słuchacza z redakcją .

Porównując wszystkie tego typu aplikacje w Polsce proponujemy słuchaczom najwięcej - uważa Tomasz Duda prezes rozgłośni. Z powodu rosnącej popularności urządzeń firmy Apple, wybór w pierwszej kolejności padł na iPhone oraz iPod’a. Darmowa aplikacja jest do pobrania z App Store. Cechują ją przede wszystkim prostota użytkowania i niebanalna grafika. Wkrótce rozpoczną się też prace nad rozwiązaniami na pozostałe platformy smartfonów.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE