Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.SAN JOSE, Kalifornia, 2 czerwca 2010 r. — Firma Adobe zaprezentowała nową technologię cyfrowego przeglądania czasopism. Przy współpracy z Condé Nast - wydawcą magazynu WIRED stworzyła program umożliwiający czytelnikom wyświetlanie filmów, pokazów slajdów, obrazów panoramicznych oraz przeglądania treści czasopism w pionie oraz w poziomie. Czerwcowy numer magazynu WIRED z aplikacją WIRED Reader ukazał się właśnie w App Store w edycji przeznaczonej do urządzeń Apple iPad.

„Współpraca firmy Adobe z magazynem WIRED zaowocowała powstaniem cyfrowej wersji czasopisma, która oferuje czytelnikom więcej możliwości oraz udostępnia wyjątkowe treści, cechując się unikatowym wyglądem oraz sposobem obsługi i zamieszczania reklam” — powiedział David Burkett, wiceprezes i dyrektor działu rozwiązań kreatywnych w firmie Adobe. „Naszym celem jest szybkie udostępnienie oprogramowania do przeglądania treści cyfrowych wszystkim wydawcom prasy oraz opracowanie wersji działających na wielu platformach sprzętowych. Można powiedzieć, że praca z programem InDesign CS5 umożliwia uzyskiwanie pięknych, cyfrowych wersji publikacji”.

Dzięki atrakcyjnym, interaktywnym funkcjom i nowatorskim metodom nawigacji aplikacja WIRED Reader ukazuje nowe możliwości cyfrowej technologii, umożliwiając czytelnikom wyświetlanie filmów, pokazów slajdów, obrazów panoramicznych 360 stopni oraz obracanie przeglądanych treści w pionie i w poziomie. Dodatkowo WIRED Reader umożliwia czytelnikom wyświetlanie zawartości magazynów przy użyciu gestów oraz przeglądanie w pomniejszeniu, umożliwiające przejrzenie treści jednym rzutem oka.

Technologia przeglądania oferuje również nowy sposób zamieszczania reklam. Dzięki aplikacji WIRED Reader reklamodawcy mogą korzystać z nowych interaktywnych funkcji do realizowania kampanii reklamowych o dużym zasięgu. Wprowadzając to nowe cyfrowe medium, wydawcy mogą rozszerzać ofertę produktów reklamowych, a dzięki nowym sposobom docierania do czytelników zwiększają nakład i przychody z mediów cyfrowych.

„Partnerska współpraca z firmą Adobe umożliwiła nam przekształcenie publikacji drukowanych w atrakcyjne czasopisma cyfrowe przeznaczone do urządzeń iPad” — powiedział Thomas J. Wallace, dyrektor wydawniczy w firmie Condé Nast. „W aplikacji WIRED wykorzystano technologię firmy Adobe w bardzo odkrywczy sposób, co zwiększa możliwości nowego medium we wszystkich czasopismach Condé Nast. Nasza współpraca z Adobe dopiero się zaczyna. W następnych miesiącach chcemy zwiększyć liczbę udostępnianych publikacji z wykorzystaniem technologii firmy Adobe”.

Opracowana za pomocą oprogramowania Adobe InDesign CS5 i dodatkowych technologii do tworzenia publikacji, aplikacja WIRED Reader ukazuje możliwości firmy w zakresie udostępniania czasopism i innych publikacji na tabletach, smartfonach i innych urządzeniach. Firma planuje wkrótce wprowadzić na rynek oprogramowanie opracowane w laboratoriach Adobe Labs, które pomoże wydawcom prasy w przekształceniu układów utworzonych w programie InDesign CS5 w atrakcyjne aplikacje, takie jak WIRED Reader. Dzięki temu, że rozwiązanie do tworzenia publikacji cyfrowych można ściśle zintegrować z oprogramowaniem Adobe Creative Suite 5, wydawcy mogą wykorzystać istniejące przepływy pracy i umiejętności projektantów.

Aplikację WIRED Reader można pobrać ze strony sklepu internetowego Apple iTunes App Store w cenie 4,99 USD.

Więcej informacji o platformie do tworzenia publikacji cyfrowych dla czasopism, książek elektronicznych i gazet można znaleźć pod adresem www.adobe.com/go/digitalpublishing

Aby obejrzeć film ilustrujący działanie aplikacji WIRED Reader na urządzeniu iPad, należy odwiedzić stronę
http://tv.adobe.com/watch/xd-inspire/introducing-wired-on-ipad

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE