Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Ponad 130 projektów graficznych rywalizowało od 31 maja do 31 lipca br. w konkursie Panasonic 3D Challenge. Wyniki konkursu są już znane!

Lider konsumenckiej technologii 3D, firma Panasonic zorganizowała po raz pierwszy ogólnopolski konkurs dla grafików komputerowych - Panasonic 3D Challenge. Konkurs był szansą na zaistnienie w świecie grafiki dla młodych

i utalentowanych osób, chcących zmierzyć się z technologią 3D. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie było wykonanie projektów w technice stereo3D (anaglifu) na temat Ideas for life i umieszczenie ich w terminie do 31 lipca 2010 roku na stronie konkursowej www.pasonic3dchallenge.pl.

Zgłoszono ponad 130 projektów graficznych, z pośród których członkowie jury

w składzie Tomasz Bagiński – przewodniczący jury, Klaudia Głowacka - Panasonic Polska, Adrian Kajda – serwis max3d.pl oraz Szymon Adamus – bloger HDTVmania.pl i GRRR.pl, wyłoniło zwycięzców.

Braliśmy pod uwagę przede wszystkim dopasowanie pracy do zadanego tematu, ogólną jakość grafiki i jej zgodność z wymogami technicznymi - mówi Klaudia Głowacka, Dyrektor Marketingu Panasonic Polska.

Praca, która spełniała powyższe warunki oraz ujęła członków jury została przygotowana przez Tomasza Januszewicza. Zwycięska praca wyróżniała się przede wszystkim minimalistyczną formą i ciekawą kompozycją.
Przyglądając się detalom widzimy tytułowe „pomysły na życie”, ale wydaje mi się, że głównym czynnikiem, który sprawił, że ta grafika wygrała jest jej estetyczne wykonanie – powiedział po rozstrzygnięciu konkursu Tomasz Bagiński. - Ta praca jest mniej dosłowna niż pozostałe projekty, prosta w wyrazie i przyjemnie się ją ogląda. Choć poziom najlepszych prac był wyrównany, to moim zdaniem właśnie praca Tomasza Januszewicza była najlepsza.


Zwycięzca nagrody głównej otrzyma zestaw kina domowego 3D marki Panasonic - telewizor Panasonic Viera TX-P50VT20 oraz odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT300.

Wyróżnienie zostało przyznane Aleksandrowi Pięcie, który został nagrodzony czterdziestodwucalowym telewizorem Panasonic Viera TX-P42G20. Oprócz jury prace oceniała również społeczność. Internautom najbardziej podobała się praca Marcina Bąka, któremu przyznali zestaw kina domowego Blu-ray SC-BT230.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: max3d.pl, PSD Magazyn, Magazyn Semestr, Magazyn Hiro, portal komputerswiat.pl oraz hdtvmania.pl.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE