Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Nowoczesna zjeżdżalnia

poniedziałek, 25 października 2010

Dziś we Wrocławskim Parku Wodnym otwarta zostanie multimedialna zjeżdżalnia wodna 3D. To jedyna taka konstrukcja w Polsce i w tej części Europy. Przy jej tworzeniu wykorzystano najnowszą technikę, która zapewni użytkownikom zjeżdżalni nietuzinkowe wrażenia.

Otwarty w lutym 2008 r. Wrocławski Park Wodny od początku swego istnienia trafił do czołówki tego typu obiektów w Polsce. Aby utrzymać tę pozycję, zarząd Parku nieustannie stara się poszerzać ofertę firmy, planując i realizując kolejne inwestycje. Jedną z nich, multimedialną zjeżdżalnię wodną 3D, goście Parku będą mogli wypróbować już jutro.

Nowa inwestycja Wrocławskiego Parku Wodnego to nowoczesna instalacja, będąca jednocześnie zjeżdżalnią rekreacyjną. Dzięki zamontowaniu w niej światłowodów, stroboskopów, kalejdoskopu, fleszy i laserów udało się uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne. Korzystający z tej atrakcji będą zjeżdżać przez kurtyny wodne, na których zostaną wyświetlone obrazy, np. ściana z cegieł albo otwarta paszcza lwa lub rekina. Całości dopełnią efekty akustyczne, emitowane przez specjalne wodoodporne głośniki. W sumie podczas zjazdu będzie można usłyszeć 20 sekwencji dźwiękowych (krzyki, pluski, odgłosy wodospadu, głosy zwierząt itp.).

Zjeżdżalnię obsługuje cyfrowy terminal z generatorem mowy. Niektóre jej elementy konstrukcyjne są przezroczyste, aby wywołać wśród użytkowników wrażenie lotu w powietrzu. Zjazd rozpoczyna się na najwyższym piętrze istniejącej wieży zjeżdżalni.

– Liczę, że nowa zjeżdżalnia przyciągnie do naszego Parku Wodnego jeszcze więcej gości – powiedział prezes WPW, Bartłomiej Andrusiewicz. – Staramy się przygotować maksymalnie atrakcyjną ofertę dla naszych Klientów. Stale też ją poszerzamy, inwestując w nowe atrakcje i rozwiązania, gdyż kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój. Wszystkich pracowników Parku obowiązuje zasada: „Klient jest najważniejszy”. Bo tak naprawdę to on jest szefem.


Podstawowe parametry techniczne zjeżdżalni:

Poziom startu +16.52 m

Poziom lustra wody w basenie-lądowisku + 2.45 m

Głębokość wody w basenie-lądowisku min. 1,8 m

Długość ślizgu ok. 100 m

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE