Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Young Digital Planet wejdzie na rynek mediów społecznościowych w partnerstwie z myeverCLASS

Firma Young Digital Planet (YDP), jeden ze światowych liderów w tworzeniu interaktywnych materiałów edukacyjnych, rozpoczyna ofensywę na rynku mediów społecznościowych. Ponad 30 000 materiałów naukowych z takich dziedzin jak m.in. matematyka, biologia, fizyka i chemia zostanie w najbliższym czasie opublikowanych dzięki partnerstwu z myeverCLASS – pierwszą na świecie platformą e-learningową umieszczoną w serwisie Facebook.

Współcześni uczniowie należą do „Generacji Facebook’a”. Ich zwyczaje, sposoby interakcji i uczenia się znacząco różnią się od tych, jakie charakteryzowały poprzednie pokolenia.

W odpowiedzi na te zmieniające się potrzeby zaproponowaliśmy w pełni multimedialną platformę myeverCLASS. Dzięki ciągłemu operowaniu obrazem, możliwości rozwiązywania testów i natychmiastowego poznawania ich wyników zasoby te są doskonałą propozycją dla dzieci i młodzieży. Ze względu ma to, że użytkownicy będą poruszać się w doskonale znanym i przyjaznym środowisku serwisu Facebook, to zarówno proces interakcji z materiałami edukacyjnymi, jak i sam proces uczenia się będzie wymagał od nich o wiele mniej wysiłku niż dotychczas.– mówi Waldemar Kucharski, Prezes Young Digital Planet.

Według Waldemara Kucharskiego interaktywność zasobów aplikacji jest szczególnie ważna i pomocna w angażowaniu dzieci i młodzieży w proces nauczania: wiedza jest nabywana z większym zaangażowaniem, czyli szybciej i skuteczniej. Wstępne badania wskazują, że efektem uczenia się przy pomocy multimedialnych treści Young Digital Planet są między innymi … lepsze oceny w szkole.

Firma Eruditus, która zaprojektowała platformę e-learnigową myeverCLASS, specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań webowych. Mantas Ratomskis, prezes firmy, twierdzi, iż tego rodzaju aplikacje są odpowiedzią na nową rzeczywistość, w której ludzie spędzają na portalach społecznościowych coraz więcej czasu. Jego zdaniem serwis Facebook był jeszcze niedawno wyłącznie miejscem wymiany informacji i rozrywki. Obecnie zaś ma potencjał, by stać się wartościowym źródłem nauki i podnoszenia kwalifikacji jego użytkowników. myeverCLASS ma za zadanie umożliwienie nauki i rozwoju każdej osobie, w każdym miejscu na ziemi. To, co wyróżnia platformę, to m.in. dostęp do bogactwa zasobów edukacyjnych stworzonych przez Young Digital Planet. Po naszej stronie było stworzenie ergonomicznego, intuicyjnego i łatwego w obsłudze narzędzia. – mówi Mantas Ratomskis.

Rozwiązania dostarczane przez Eruditus mają maksymalizować zaangażowanie uczniów w proces nauczania. Z myeverCLASS mogą oni tworzyć prywatne grupy, w których toczyć się będą rozmowy na temat konkretnych zagadnień i sposobów rozwiązywania dostępnych tam zadań. W ramach dyskusji pojawiać się będą także odpowiedzi na konkretne pytania naukowe i następować będzie wymiana przydatnych linków. myeverCLASS integruje wszystkie te funkcje w jednym miejscu.

Aplikacja myeverCLASS jest otwarta dla wszystkich użytkowników portalu Facebook, jednakże dostęp do zasobów edukacyjnych YDP będzie w najbliższym czasie możliwy wyłącznie w Wielkiej Brytanii i w Polsce. Będziemy stopniowo zwiększać liczbę krajów, w których treści edukacyjne z górnej półki staną się dostępne. Do końca 2011 roku liczymy na pozyskanie co najmniej 2 milionów użytkowników na całym świecie. – przewiduje Mantas Ratomskis.

Większość funkcji myeverCLASS jest darmowa, jedynie za dostęp do interaktywnych zasobów Young Digital Planet będzie pobierana symboliczna opłata – 4 funty miesięcznie w Wielkiej Brytanii oraz 6 złotych w Polsce.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE