Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Hologram piosenkarki w Krakowie

sobota, 19 listopada 2011

Technologie stanowiące dotychczas domenę fantastyki naukowej zaczynają wkraczać do naszego codziennego życia. W czwartek, 17 listopada wydarzyło się coś niezwykłego. Amerykańska piosenkarka Mariah Carey koncertowała w pięciu europejskich miastach jednocześnie; Krakowie, Zagrzebiu, Skopje, Podgoricy i Frankfurcie! Jak to możliwe? Podczas koncertów zastosowano najnowocześniejszą technologię holograficzną.

Chociaż w Krakowie pojawił się jedynie hologram gwiazdy, jej postać była tak realistyczna, że widzowie dopiero po jakimś czasie zorientowali się, że mają do czynienia z projekcją trójwymiarowego obrazu. Świadkowie zgodnie twierdzili, że jakość hologramu przewyższa wyobrażenia znane z serii filmów "Gwiezdne Wojny".

Wygląda więc na to, że holografia za kilka lat na dobre zagości w naszych domach. Tym bardziej, że zorganizowany przez T-Mobile koncert Marii Carey to nie jedyne wiadomości o sukcesach w pracach nad trójwymiarowym przekazem obrazu. Dzień wcześniej, a więc 16 listopada pojawiła się także informacja o pierwszej prezentacji trójwymiarowego hologramu wykorzystującego laser i plazmę.

1 Responses to Hologram piosenkarki w Krakowie

  1. Anonimowy Says:
  2. Widać T-Mobile stawia na nowe najnowsze technologie inspirowany rozwiązaniami twórczości science fiction. Szczerze mówiąc nie myślałem, że będę żył w takich czasach, gdy pomysły twórców s-f będą się spełniać :) Jestem pod wrażeniem naprawdę.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE