Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Bezpłatna wersja beta Lightroom 4 daje fotografom nowe możliwości przetwarzania obrazów i usprawnia przepływ pracy

Firma Adobe przedstawiła oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4 w wersji beta na platformy Windows i Mac. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania przepływem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i fotografom zawodowym szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Wersja beta jest dostępna publicznie do bezpłatnego pobrania w serwisie Adobe Labs. Lightroom 4 beta prezentuje nowe funkcje i możliwości, które będą oferowane w wersji finalnej Lightroom 4 przewidzianej do wprowadzenia na rynek na początku 2012 r. Wersja beta oferuje dopracowaną technologię doskonałego przetwarzania cieni i rozjaśnień, większe możliwości zarządzania, w tym rozszerzoną obsługę wideo DSLR, oraz możliwość tworzenia za pomocą programu Lightroom pięknych fotoksiążek. Firma Adobe zachęca fotografów do wypróbowania tej wersji i przekazania swoich opinii zespołowi ds. produktu.

„Wczesne udostępnianie klientom nowych wersji oprogramowania Lightroom umożliwiło naszemu zespołowi opracowanie znakomitego, sprawdzonego w praktyce produktu, który rzeczywiście spełnia wymagania fotografów na całym świecie” — powiedział Winston Hendrickson, wiceprezes działu produktów do cyfrowej obróbki obrazu w firmie Adobe. „Niecierpliwie oczekiwana wersja Lightroom 4 beta kontynuuje tę tradycję, co pokazuje, jak bardzo firma Adobe ceni sobie opinie klientów na temat rozwiązań do przetwarzania zdjęć”.

Nowe funkcje w wersji Lightroom 4 beta

Lightroom 4 beta to istotne uaktualnienie, które zawiera szeroką gamę nowych możliwości wprowadzonych w oparciu o opinie społeczności fotografów. Całkowicie nowy mechanizm korygowania tonów wydobywa cały zakres dynamiczny aparatu, co pozwala uzyskiwać zadziwiające szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Program ma także dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli.

Nowa możliwość bezpośredniej obsługi wideo pozwala fotografom odtwarzać i ciąć wideoklipy nagrane za pomocą lustrzanek cyfrowych, aparatów typu „wyceluj i naciśnij” i smartfonów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki. Wiele standardowych funkcji programu Lightroom do korekcji obrazu można także stosować do wideoklipów, a zmodyfikowane nagrania wideo mogą być eksportowane w postaci plików H.264 lub publikowane bezpośrednio w serwisach Facebook i Flickr.

Program Lightroom 4 beta daje fotografom narzędzia do tworzenia atrakcyjnych fotoksiążek z rozbudowanymi funkcjami kontroli tekstu i różnymi łatwymi w użyciu szablonami z nowego modułu Book. Nowy, intuicyjny moduł Map wyświetla obrazy już z przypisaną lokalizacją oraz umożliwia znakowanie i zapamiętywanie lokalizacji, co ułatwia przypisywanie lokalizacji najczęściej wykorzystywanych przez fotografa.

Dodana w module Develop funkcja podglądu pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów, co zapewnia optymalny wygląd w druku i na stronach internetowych. Ponadto użytkownicy mogą teraz wysyłać obrazy pocztą elektroniczną bezpośrednio z programu Lightroom wykorzystując wybrane przez siebie konto e-mail, na przykład w serwisach Gmail, Hotmail i Yahoo! Mail.
Rodzina programów Adobe Photoshop

Programy Adobe Photoshop CS5 i Photoshop CS5 Extended to najważniejsze elementy rodziny produktów Photoshop. Zostały one uzupełnione rozwiązaniami przeznaczonymi dla użytkowników na wszystkich poziomach zaawansowania, którzy chcą uzyskać najwyższą jakość zdjęć cyfrowych w domu, w biurze i w podróży. Photoshop Lightroom 4 beta zaspokaja potrzeby profesjonalnych fotografów i zaawansowanych amatorów związane z przepływem pracy umożliwiając im sprawne wyszukiwanie, poprawianie i udostępnianie zdjęć oraz zarządzanie nimi. Photoshop Elements 10 oferuje użytkownikom wydajne, lecz łatwe w użyciu narzędzia do porządkowania, edycji, tworzenia i udostępniania pamiątkowych zdjęć. Aplikacja do urządzeń mobilnych Photoshop Touch przekształca obrazy za pomocą podstawowych funkcji Photoshopa dostosowanych do tabletów; Photoshop Express to darmowa aplikacja do prostego korygowania i upiększania zdjęć oraz ich udostępniania w sieciach społecznościowych.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE