Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firmy Intel Corporation i Motorola Mobility, Inc. (NYSE: MMI) poinformowały o zawarciu wieloletniego partnerstwa strategicznego. Umowa obejmuje smartfony z procesorami Intel® Atom™ i platformą Android™, które Motorola wprowadzi do sprzedaży w tym roku.

Współpraca, która obejmuje również tablety, połączy krzemową technologię procesorową i innowacje komputerowe Intela z doświadczeniem Motoroli w dziedzinie projektowania urządzeń mobilnych, umożliwiając opracowanie produktów cechujących się wysoką wydajnością, długim czasem pracy na zasilaniu bateryjnym oraz wygodą obsługi niezbędną w coraz bardziej mobilnym życiu.

„Kiedy doskonała technologia krzemowa i programowa spotyka się z innowacjami w dziedzinie mobilności, mogą zdarzyć się niesamowite rzeczy — powiedział prezes i dyrektor generalny firmy Intel, Paul Otellini. — Długofalowa współpraca z Motorola Mobility przyspieszy wprowadzanie architektury Intel® do nowych segmentów rynku mobilnego. Oczekujemy, że wspólnie przetrzemy nowe szlaki i zaoferujemy najlepsze możliwości przetwarzania danych posiadaczom smartfonów i tabletów, co z kolei pomoże wzbogacić życie ludzi i łączyć ich bez względu na to, gdzie akurat przebywają”.

„Cieszymy się, że dzięki partnerstwu z Intelem będziemy mogli dostarczać konsumentom i firmom smartfony oraz tablety z procesorami Intel Atom — powiedział Sanjay Jha, prezes i dyrektor generalny Motorola Mobility. — Choć na świecie jest 5 miliardów abonentów sieci komórkowych, obecnie mniej niż 800 mln używa smartfonów. Pozycja Androida jako czołowego systemu operacyjnego dla smartfonów oraz postępy w technologii komputerowej oznaczają, że rynek wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych ma ogromny potencjał”.

Smartfony i tablety stają się nieodzowną częścią codziennego życia, przez co stale towarzyszą użytkownikom. Strategiczne partnerstwo Intela i Motorola Mobility ułatwi wprowadzanie dalszych innowacji w miarę, jak obydwie firmy będą planować wykorzystanie energooszczędnych intelowskich układów SoC w ofercie urządzeń mobilnych Motorola Mobility. Firmy podejmą współpracę w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, aby dostarczać kompletne i przełomowe rozwiązania, które połączą długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, większą wydajność obliczeniową, zaawansowane funkcje rejestrowania obrazu i odtwarzania wideo oraz płynne połączenia bezprzewodowe.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE