Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Dostałeś wiadomość z serwisu LinkedIn z zaproszeniem do kontaktu lub z informacją o nowej wiadomości od znajomego? Uważaj, to może być pułapka. Eksperci ostrzegają przed nową falą fałszywych maili, próbujących nakłonić użytkowników serwisu LinkedIn do odwiedzenia stron zawierających złośliwe programy.

Użytkownicy serwisu społecznościowego LinkedIn znaleźli się na celowniku twórców złośliwych programów. W sieci rozprzestrzeniają się bowiem wiadomości e-mail, które wyglądają jak informacje wysyłane przez LinkedIn. W treści można przeczytać o otrzymanej właśnie korespondencji od rzekomego znajomego lub o nowym zaproszeniu do kontaktu. Kliknięcie w dowolny odnośnik takiej wiadomości, nawet ten mający rzekomo anulować subskrypcję mailingu informacyjnego, kończy się przeniesieniem do serwisu wypchanego po brzegi wirusami, robakami internetowymi i końmi trojańskimi. Wizyta w takim miejscu to murowana infekcja komputera - chyba, że pecet posiada skuteczną ochronę antywirusową.
ochronę antywirusową

Jak nie wpaść w pułapkę zastawioną przez cyberprzestępców? Przede wszystkim stosować zasadę ograniczonego zaufania. Warto sprawdzać przez kogo została wysłana dana wiadomość i czy jej wygląda nie nasuwa podejrzeń co do jej wiarygodności. Każda wątpliwość powinna skłaniać internautę do natychmiastowego usunięcia wątpliwego maila. Dodatkową barierę ochronną może stanowić pakiet antywirusowy, np. ESET Smart Security, który błyskawicznie zablokuje dostęp do strony WWW i uchroni przed infekcją, jeśli witryna okaże się zawierać złośliwe wirusy.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE