Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Serwer w firmie 2013 – raport GTS Poland

wtorek, 19 listopada 2013

Na podstawie badań przeprowadzonych przez firmę PMR, przygotowano raport „Serwer w firmie 2013. Własne serwery a outsourcing usług centrum danych w sektorze MŚP”. Z raportu wynika, że rozwiązania serwerowe zwiększają konkurencyjność firm z sektora MŚP. 

Raport powstał na podstawie badania zrealizowanego za pomocą 400 wywiadów telefonicznych (CATI) wśród losowo wybranych przedstawicieli firm z sektora MŚP w Polsce, korzystających w codziennej pracy z rozwiązań serwerowych. Jego celem było poznanie struktury strefy IT w sektorze małych i średnich firm w Polsce. 

„Wyniki badania prezentują się bardzo ciekawie i bezpośrednio pokazują jak podchodzą do outsourcingu usług serwerowych małe i średnie firmy w Polsce. Aż 54% specjalistów IT w badanych małych i średnich firmach uważa, że rozwiązania serwerowe zwiększają konkurencyjność firm na rynku, jednocześnie 48% widzi pozytywny wpływ takich rozwiązań na rozwój firmy. Jednak wiele firm nadal obawia się korzystania z outsourcingu i własna infrastruktura IT stanowi w ich przypadku wciąż podstawowe i domyśle rozwiązanie” - komentuje Marcin Rzepka, click here Kierownik Działu Badań PMR.
Raport składa się z trzech części merytorycznych:
  • rozwiązania serwerowe, w tym outsourcing IT, zwiększają konkurencyjność firm z sektora MSP;
  • własne rozwiązania popularniejsze niż outsourcing;
  • fakty i mity na temat outsourcingu;
oraz zwiera nie tylko wyniki przeprowadzonego badania, ale również cenne komentarze eksperckie oraz sekcję poradnikową, która rzetelnie i wnikliwie omawia zagadnienia związane z outsourcingiem usług serwerowych.

Ściągnij cały raport z strony  www.serwer2013.pl


„Raport powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku. Chcemy dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z dynamicznie rozwijającym się sektorem MŚP. Celem raportu jest również dostarczanie merytorycznych informacji na temat outsourcingu usług serwerowych, dlatego zawiera on bogato rozbudowaną sekcję poradnikową. Każdy może bezpłatnie sięgnąć po raport, który jest dostępny na specjalnie dedykowanej stronie” – podsumowuje Sławomir Koszołko, Dyrektor Marketingu i Strategii GTS Poland.

Poniższa infografika przedstawia z jakich rozwiązań serwerowych korzystają firmy MŚP i jakie są główne powody podjęcia decyzji o outsourcingu.


Partnerem raportu jest firma badawcza PMR, posiadająca bogate doświadczenie na rynku telekomunikacyjnym i IT. Patronat honorowy nad raportem objęło Ministerstwo Gospodarki, a także Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji oraz e-Commerce Polska – Izba Gospodarki Elektronicznej.

2 komentarze

  1. Outsourcing to przyszłość, od zawsze to powtarzałem. Bo niby czemu nie zostawić takich spraw jak wydział IT specjalistom i usprawnić w ten sposób działanie firmy.

     
  2. Magda K. Says:
  3. Bardzo interesujące teksty. Będę tu wracać. Dodaję to miejsce do listy ulubionych blogów reklamowych: http://interesujace-blogi-reklamowe.blogspot.com/. Będzie mi łatwiej tutaj poinownie trafić.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE