Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Pierwszego października rusza ogólnokrajowy konkurs Game of Codes zorganizowany przez brytyjską firmę informatyczną Mobica. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu mają za zadanie stworzenie gry na dowolną platformę mobilną: np. Android, iOS lub Windows Phone. Studenci  biorący udział w konkursie będą mieli okazję wykazać się nie tylko konkretnymi umiejętnościami, ale także kreatywnością: motyw przewodni konkursu brzmi „W obliczu zagrożenia”. Projekt konkursowy może mieć formę gry 2D lub 3D, a nawet tekstowego MUD-a. Gra musi działać na urządzeniach mobilnych: telefonach i tabletach. Uczestnicy mają dowolność w kwestiach takich, jak język oprogramowania, framework czy aplikacje, z którymi pracują.

Konkurs adresowany jest do wszystkich studentów, nie tylko technicznych, kierunków działających na polskich uczelniach państwowych i prywatnych. Trzyosobowe Jury, złożone z przedstawicieli firmy Mobica, będzie oceniać pomysł, użyteczność, wykorzystanie motywu przewodniego, doświadczenie użytkownika (UX) oraz jakość kodu źródłowego. 

Game of Codes
Organizator konkursu to Jedna z najszybciej rozwijających się firm z branży technologicznej.  Od kilku lat z sukcesem działa w pięciu polskich miastach: Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie i Lublinie. Współpracując z doświadczonymi programistami i specjalistami z branży informatycznej, Mobica pielęgnuje jednocześnie kontakty z lokalnymi uczelniami wyższymi. Program staży i praktyk to nie jedyna forma dotarcia do „młodych zdolnych”. – Doceniamy potencjał młodych programistów – także tych, którzy w zawodzie stawiają pierwsze kroki. Nasze doświadczenie pozwala stworzyć im odpowiednie warunki pracy i zaoferować udział w ciekawych międzynarodowych projektach. Dlatego staramy się dotrzeć do nich, m.in. poprzez ogólnopolski konkurs, który organizujemy już od kilku lat – tłumaczy Tomasz Krawczyński z firmy Mobica.

Patroni konkursu: Prezydent Miasta Lublin, Rzeczpospolita, Magazyn Programista, iMagazine, Linux Magazine, Radio Kampus, Radio PiK, Radio Żak, karieraplus.pl, jaka-komorka.pl.

Partnerzy konkursu: Młodzi w Łodzi, Technopark POMERANIA, Wschodni Klaster ICT, Klaster ICT Pomorze Zachodnie, Lubelska Wyżyna IT, BEST Łódź, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (Wydział Informatyki), Uniwersytet Łódzki, Politechnika Lubelska, Wyższa Szkoła Gospodarki, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE