Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Nowa technologia Wi-Fi 60 GHz opracowana przez Samsung Electronics, umożliwia przesyłanie danych z szybkością 4,6 Gb/s (575 MB na sekundę), co oznacza pięciokrotny wzrost w porównaniu z 866 Mb/s (108 MB na sekundę) – maksymalną prędkością obsługiwaną przez dostępne dziś urządzenia elektroniczne. Oznacza to, że przesłanie pliku wideo o wielkości 1 GB między urządzeniami potrwa niecałe trzy sekundy, a nieskompresowane filmy o jakości HD można przesyłać strumieniowo z urządzeń mobilnych do telewizorów w czasie rzeczywistym bez żadnych opóźnień.

W odróżnieniu od obecnych technologii Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz, technologia Wi-Fi 60 Ghz wykorzystuje fale milimetrowe, eliminując interferencje wspólnokanałowe, niezależnie od liczby urządzeń korzystających z tej samej sieci.  Nowa technologia jest również zgodna ze standardem 802.11ad utrzymując maksymalną szybkość i w ten sposób zmniejsza różnicę między teoretyczną i rzeczywistą prędkością przesyłania danych i pozwala uzyskać prędkość rzeczywistą dziesięciokrotnie wyższą niż w technologiach Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5 GHz.
technologia Wi-Fi 60 GHz

Do niedawna komercyjne wykorzystanie technologii Wi-Fi 60 GHz wiązało się z poważnymi trudnościami, ponieważ fale milimetrowe mają ograniczoną zdolność penetracji i są podatne na tłumienie, co prowadzi do zmniejszenia siły sygnału oraz obniża efektywność przesyłu danych. Dzięki wykorzystaniu fal milimetrowych i zaawansowanych technologii modemowych oraz opracowaniu anten o dużym zasięgu wiązki, udalo się uzyskać ekonomicznie opłacalną technologię Wi-Fi 60 Ghz o najwyższej jakości. Oznacza to całkowicie nowe możliwości rozwoju technologii Wi-Fi w przyszłości.

Poprawiono również ogólną jakość sygnału, opracowując pierwszą na świecie technologię kontrolowania mikrowiązki, która w przypadku zmian w środowisku komunikacji optymalizuje moduł komunikacji w czasie krótszym niż 1/3000 sekundy. Firma opracowała również pierwszą na świecie metodę pozwalającą na równoczesne podłączenie do sieci wielu urządzeń.

Podobnie jak w przypadku spektrum 2,4 GHz oraz 5 GHz, 60 GHz jest pasmem nielicencjonowanym na całym świecie i oczekuje się, że komercyjne zastosowanie tej technologii będzie możliwe już w przyszłym roku. Samsung planuje zastosowanie tej nowej technologii w wielu różnych produktach, takich jak urządzenia audiowizualne i medyczne, a także w sprzęcie telekomunikacyjnym. Technologia ta znacznie ułatwi również opracowanie nowych rozwiązań w ramach usługi Samsung Smart Home oraz innych inicjatyw powiązanych z Internetem.

1 Responses to Nowa technologia Wi-Fi 60 GHz to pięciokrotnie szybsza transmisja danych

  1. Agmar Says:
  2. Dobra wiadomość

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE