Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Test magazynu What Hi-Fi? YHT-S400

czwartek, 15 lipca 2010

Brytyjski magazyn What Hi-Fi? przeprowadził test zestawu kina domowego YHT-S400 firmy Yamaha, przyznając mu pięć referencyjnych gwiazdek za bardzo szczegółowy, dobrze zintegrowany dźwięk głośnika NS BR300, starannie przemyślany design oraz zintegrowany z amplitunerem subwoofer SR 300.

YHT-S400 to wyjątkowy zestaw kina domowego, który dostarczy znakomity dźwięk przestrzenny do Twojego domu. Ten bardzo smukły soundbar, składa się z głośnika o 5 cm wysokości oraz zintegrowanego z amplitunerem subwoofera! Niski i lekki głośnik można w wygodny i prosty sposób umieścić pod telewizorem, a regulowane w wysokości i szerokości nóżki pozwalają dopasować go to telewizorów o przekątnych od 32 do 50”. Połączenie amplitunera AV z subwooferem wpływa na ograniczenie liczby kabli i połączeń pomiędzy urządzeniami, oraz ograniczenie ilości dodatkowych urządzeń. Ponadto dzięki 3 wzmacniaczom otrzymujemy łączną moc 150 W, natomiast wbudowany w amplituner subwoofer dostarcza nam dodatkowo 100W mocy.

System ten wspierany jest przez autorską technologię Yamahy AIR SURROUND XTREME, która w połączeniu z HRTF (24kHz) zapewnia znakomity realizm dźwięku przestrzennego. YHT-S400 oferuje również dźwięk w jakości HD. Wszystko to za sprawą liniowej transmisji PCM sygnału z odtwarzaczy Blu-ray, która pozwala osiągnąć maksymalną jakość dźwięku. Soundbar został również wyposażony w trzy wejścia HDMI, pozwalające na podłączenie do wzmacniacza z trzech różnych źródeł HD.

YHT-S400 to nie tylko znakomity dźwięk ale również znakomite funkcje takie jak UniVolume, która zapewnia jednakowy poziom głośności niezależnie od tego czy oglądamy film, program czy blok reklamowy. Do tego cały system został wyposażony w HDMI CEC, wbudowany tuner FM, tryb Compressed Music Enhancer oraz 4 tryby surround. YHT-S400 jest również kompatybilny z iPodem dzięki opcjonalnej stacji dokującej YDS-11 oraz z Bluetooth dzięki dodatkowemu odbiornikowi YBA-10.

Wszystkie powyższe elementy, ale przede wszystkim znakomita wszechstronność tego systemu sprawia, że YHT-S400 doskonale wpasowuje się w aktualne trendy rynku audio-wideo. Nic więc dziwnego iż What Hi-Fi? tak wysoko oceniło ten doskonały zestaw.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE