Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Rozwiązanie NETASQ UTM U120 otrzymało najwyższą możliwą notę w teście przeprowadzonym na początku lipca przez SC Magazine. Redakcja tego znanego i cenionego przez profesjonalistów branży IT czasopisma bardzo wysoko oceniła m.in. łatwość wdrożenia i konfiguracji NETASQ U120 w sieci firmowej oraz atrakcyjną cenę rozwiązania.

SC Magazine prześwietlił NETASQ U120 niemal na wylot, zapoznając się dokładnie z oferowanymi przez urządzenie funkcjonalnościami firewalla, filtra URL, IPS, oraz ochrony antywirusowej i antyspamowej. Uwagę testujących przykuł m.in. unikatowy silnik ASQ, na którym bazuje IPS rozwiązań NETASQ, korzystający z kombinacji analizy heurystycznej, behawioralnej i ochrony zapewnianej przez sygnatury kontekstowe.

W ocenie SC Magazine rozwiązanie NETASQ jest proste w instalacji i konfiguracji oraz daje administratorowi ogromne możliwości kształtowania i kontroli polityk bezpieczeństwa w sieci firmowej. Dzięki olbrzymiej elastyczności wspomnianych polityk, możliwe jest m.in. zróżnicowanie restrykcyjności ochrony zapewnianej przez zaporę urządzenia NETASQ w zależności od dnia tygodnia, czy nawet od konkretnej godziny. Redakcja doceniła również bogatą dokumentację, poradniki dla użytkowników NETASQ na stronie internetowej producenta oraz wsparcie techniczne świadczone zarówno drogą mailową, jak i telefoniczną.

W podsumowaniu SC Magazine podkreślił, że NETASQ U120 to solidny produkt w przystępnej cenie, oferujący ochronę proaktywną o bardzo rozbudowanych możliwościach konfiguracji. Rozwiązanie NETASQ nagrodzono najwyższą możliwą do uzyskania w testach SC Magazine oceną 5 gwiazdek.

SC Magazine to bardzo popularny w krajach anglojęzycznych miesięcznik o tematyce IT adresowany do profesjonalistów branży IT. Magazyn jest obecny na rynku od 1989 roku, a tym samym, jak podkreśla sam wydawca, jest to najdłużej wydawane czasopismo poświęcone bezpieczeństwu IT w Stanach Zjednoczonych. SC Magazine dostarcza informacji m.in. na temat rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku, czy aktualnie obowiązujących uwarunkowań prawnych, mogących dotyczyć działów lub firm IT.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE