Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Huawei, jeden z największych dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych nowej generacji używanych przez operatorów na całym świecie, poinformował o wprowadzeniu na rynek niedrogiego smartfonu IDEOS, wyposażonego w najnowszą wersję platformy Android 2.2 (znanej również pod nazwą „Froyo”). Cena tego urządzenia ma wynieść, w zależności od rynku, od 100 do 200 dolarów. IDEOS zmienia definicję produktu klasy podstawowej, zapewniając wysoką jakość sprzętu i oprogramowania oraz przystępne ceny. IDEOS będzie dostępny w licznych krajach Europy, Dalekiego Wschodu oraz Ameryki Północnej i Łacińskiej.

Ten ergonomicznie zaprojektowany smartfon oferuje wiele sposobów dostępu do Internetu, możliwość przesyłania danych z szybkością ponad 7,2 Mb/s, podwójną obsługę sieci (WCDMA + WiFi) oraz bogaty zestaw szerokopasmowych usług mobilnych. Może również pełnić rolę routera WiFi, nawet dla ośmiu urządzeń równocześnie. Dzięki tym cechom IDEOS jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które zapewnia szeroki zakres opcji łączności bezprzewodowej.

IDEOS jest dostępny w kolorze czarnym, żółtym, niebieskim i fioletowym. Wyposażony w fabrycznie zainstalowany system operacyjny Android 2.2, oprócz szybkości działania zapewnia takie udogodnienia, jak głosowe wybieranie numerów i nawigację oraz uruchamianie aplikacji bez użycia karty SD. W serwisie Android Market dostępnych jest już ponad 70 000 aplikacji, co zapewnia użytkownikom smartfonu IDEOS bogaty zestaw oprogramowania komunikacyjnego, rozrywkowego, biurowego czy służącego do zarządzania finansami.

„Powszechny dostęp do smartfonów umożliwi ludziom korzystanie z dobrodziejstw «złotej ery szerokopasmowych technologii mobilnych», do której nawiązuje strategia mobilnego Internetu firmy Google” – powiedział Kevin Tao, dyrektor generalny Huawei Device. „Jesteśmy dumni, że w tak krótkim czasie osiągnęliśmy cel wyznaczony na początku 2010 r., jakim było opracowanie smartfonu w cenie 150 dolarów, otrzymującego znakomite recenzje użytkowników. IDEOS to produkt w przystępnej cenie, zaprojektowany, aby umożliwić szeroki dostęp do mobilnego Internetu”.

Nazwa „IDEOS” odzwierciedla kreatywność i inspiracje twórców: „ID” oznacza platformę sprzętową zorientowaną na projekt przemysłowy (ang. industrial design), „OS” – system operacyjny będący główną platformą oprogramowania, a litera „E” – ewolucję w kierunku mobilnego Internetu.

Huawei przedstawił dziś również trzy inne urządzenia oparte na platformie Android:

U8800

U8800 z platformą Android 2.2 i obsługą standardu HSPA+ umożliwia pobieranie danych z szybkością 14 Mb/s. Oznacza to, że pobranie pełnometrażowego filmu o objętości 400 Mb trwa niespełna trzydzieści sekund. Ten smartfon można również wykorzystywać jako modem 3G i router WiFi nawet dla ośmiu urządzeń jednocześnie. Wyświetlacz o przekątnej 3,8 cala zapewnia użytkownikom szerokie pole widzenia, ułatwiając pełne wykorzystanie wielu funkcji i aplikacji internetowych.

U8500

U8500 wyróżnia się elegancką, futurystyczną obudową i bogatym zestawem opcji połączeń. To idealny smartfon dla użytkowników, którzy często podróżują. Intuicyjnie zaprojektowany wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,2 cala i optyczny trackpad ułatwiają obsługę, a platforma Android 2.1 zapewnia dostęp do kilkudziesięciu tysięcy aplikacji. U8500 obsługuje standardy HSDPA i WiFi. Może również służyć jako modem 3G.

U8300

U8300 to smartfon klasy podstawowej, który został zaprojektowany z myślą o młodych użytkownikach. Niewielka obudowa o kształcie inspirowanym tabliczką czekolady mieści klawiaturę QWERTY i ekran dotykowy. Wyposażony w platformę Android 2.1, model U8300 ma fabrycznie zainstalowane aplikacje najpopularniejszych sieci społecznościowych, dzięki czemu użytkownicy mogą kontaktować się z innymi zawsze i wszędzie

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE