Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Tablet Samsung GALAXY Tab

sobota, 4 września 2010

Nowe urządzenie typu Smart Media firmy Samsung przekracza dotychczasowe granice możliwości urządzeń mobilnych.


Samsung Electronics Co., Ltd, globalny lider w dziedzinie technologii mobilnych, poinformował o premierze nowego tabletu Samsung GALAXY Tab (Model: GT-P1000). Pierwszy w ofercie firmy tablet, oparty na systemie Android 2.2, reprezentuje zupełnie nową kategorię produktów mobilnych marki Samsung.

W Galaxy Tab Samsung tak połączył najnowsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania, aby w ręce użytkowników oddać idealne urządzenie mobilne. Dzięki 7-calowemu wyświetlaczowi, nowy tablet Samsung zapewnia wygodę przeglądania stron internetowych, której do tej pory spodziewać się mogliśmy tylko po komputerze stacjonarnym. Dodatkowo bogactwo kolorów i głębia barw sprawia, że oglądanie na Galaxy Tab filmów i zdjęć staje się czystą przyjemnością. Dzięki Galaxy Tab, użytkownicy mogą być w stałym kontakcie, bowiem zoptymalizowany interfejs urządzenia pozwala obsługiwać pocztę elektroniczną, nawiązywać połączenia telefoniczne i wideo, a także wysyłać wiadomości SMS/MMS oraz korzystać z serwisów społecznościowych.

„GALAXY Tab jest wyjątkową propozycją w powstającej właśnie klasie urządzeń mobilnych. Błyskawiczny rozwój w tej kategorii napędzany jest chęcią wykorzystania jej nieograniczonego potencjału. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu urządzeń mobilnych, Samsung może na bieżąco zaspokajać stale rosnące potrzeby użytkowników” – powiedział JK Shin, prezes działu Mobile Communications w Samsung Electronics. „Tablet Samsung GALAXY Tab został zaprojektowany tak, aby umożliwić konsumentom maksymalne wykorzystanie potencjału internetu niezależnie od tego gdzie się znajdują. Tablet Samsung GALAXY Tab to nowy kierunek na rynku. Uważamy, że to dopiero początek innowacji w dziedzinie urządzeń Smart Media”.

Kwintesencja mobilnych multimediów

Jako urządzenie nowej kategorii, tablet Samsung GALAXY Tab oferuje szeroki wachlarz funkcji mobilnych. Na 7-calowym ekranie TFT-LCD można oglądać filmy, przeglądać zdjęcia, czytać książki lub udostępniać dokumenty. Lekka (380g) konstrukcja oraz optymalne wymiary tabletu sprawiają, że jest on doskonałym urządzeniem przenośnym.

Dzięki zastosowaniu unikalnych narzędzi, GALAXY Tab, stanie się również podręcznym centrum rozrywki. Aplikacja Readers Hub ułatwi dostęp do bogatej cyfrowej biblioteki, w której znajdują się dzieła literatury klasycznej, najnowsze bestsellery oraz materiały pomocnicze. Dodatkowo narzędzie Media Hub zapewnia stały dostęp do najnowszych filmów i wideoklipów. Fani muzyki będą mogli natomiast skorzystać z możliwości jakie daje Music Hub, który zamieni urządzenie w przenośną szafę grającą.

Zaawansowane funkcje komunikacyjne

Tablet Samsung GALAXY Tab sprawił, że komunikacja stała się w pełni mobilna. Dzięki zastosowaniu standardu 3G HSUPA, 802.11n Wi-Fi oraz Bluetooth 3.0, urządzenie gwarantuje szybkie i stabilne połączenie w każdej sytuacji. Użytkownicy dostaną do ręki rozwiązanie, które zapewni im nowe możliwości korzystania z internetu, tworzenia treści i komunikacji. Aby usunąć wszelkie bariery płynnego korzystania z sieci, GALAXY Tab został wyposażony w program Adobe Flash Player 10.1, który umożliwi przeglądanie wszystkich stron internetowych.

Możliwość prowadzenia wideokonferencji oraz korzystania z poczty elektronicznej na 7-calowym ekranie sprawia, że komunikacja staje się bardziej wydajna. GALAXY Tab sprawdza się idealnie również w kategorii komunikacji głosowej. Może z powodzeniem posłużyć jako telefon stacjonarny lub komórkowy, z którego, za pośrednictwem zestawu Bluetooth®, można korzystać nawet podczas jazdy samochodem.

Zaplecze sprzętowe

Tablet Samsung GALAXY Tab działa w oparciu o procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz, który zapewnia stabilną pracę urządzenia. Jednocześnie, 7-calowy ekran o rozdzielczości full HD oraz możliwości obsługi najpopularniejszych formatów wideo pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się rozrywką multimedialną.

Urządzenie zostało wyposażone w dwie kamery. Dzięki pierwszej (1,3 MP), wbudowanej w przedni panel, tablet gwarantuje wygodne korzystanie z funkcji połączeń wideo w standardzie 3G. Natomiast druga (3MP), znajdująca się z tyłu urządzenia umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie filmów. Możliwość edycji pozwala spełnić artystyczne ambicje użytkowników, a funkcja udostępniania danych sprawi, że wybranymi plikami będziemy mogli podzielić się z bliskimi. Te rozwiązania sprawiają, że GALAXY Tab jest idealnym urządzeniem dla osób, które prowadzą aktywny i kreatywny styl życia.

Galaxy Tab najnowsze narzędzia

Samsung GALAXY Tab oferuje szeroki wachlarz aplikacji i rozwiązań, które usprawnią codzienne obowiązki. Dostęp do serwisu Android Market pozwala użytkownikom pobierać praktyczne programy i w dowolny sposób personalizować swoje urządzenie. Dodatkowo tablet wyposażony został w fabrycznie zainstalowane narzędzia zaprojektowane dla smartfonów i urządzeń Smart Media Samsunga.

· Readers Hub – Samsung Readers Hub to narzędzie, które łączy aplikacje do odczytu dokumentów, takich jak eBooki, czasopisma i gazety. Na potrzeby użytkowników oddawane jest jednorodne i intuicyjne środowisko obejmujące takie sekcje, jak „Moja biblioteka”, „Sklep” i „Odczyt”. Z chwilą pojawienia się urządzenia w sklepach dostępne będą ponad 2 miliony książek w 20 językach, 1600 gazet w 47 językach.

· Usługi mobilne Google – Dzięki współpracy z Google Android, GLAXY Tab zapewnia dostęp do usług, takich jak Google Maps™ Navigation (Beta) czy Google Goggles. Google Maps pomoże znaleźć niemal każdą lokalizację, a intuicyjna funkcja wyszukiwania głosowego pozwala szybko i wygodnie korzystać z możliwości aplikacji. Google Goggles daje użytkownikom możliwość wyszukiwania wizualnego. Wystarczy skierować kamerę na charakterystyczny budynek czy dzieło sztuki, a urządzenie znajdzie w sieci informacje dotyczące jego historii czy opisu.

Tablet Samsung GALAXY Tab trafi do sklepów w Europie i w Korei w połowie września, a na pozostałe rynki, w tym w USA i Azji – w październiku.

Samsung GALAXY Tab (GT-P1000) – specyfikacja produktu

Sieć 2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz3G (HSUPA 5.76Mbps) : 900 / 1900 / 2100 MHz

System operacyjny Android 2.2

Wyświetlacz 7.0” wyświetlacz TFT-LCD, WSVGA (rozdzielczość 1024 x 600 pikseli)

Procesor Procesor aplikacyjny Cortex A8 1.0GHz z PowerVR SGX540

Kamera Kamera 3 MP oraz przednia kamera 1,3 MP do telefonii wideo

Funkcje dodatkowe Dostęp do Android Market™ i Samsung Apps, gdzie pobrać można więcej aplikacji i treści

Narzędzia: Readers Hub, Media Hub* , Music Hub*, Social Hub**Dostępność zostanie określona w oparciu o preferencje danego rynku.

Obsługa odtwarzacza Adobe Flash 10.1Odtwarzanie filmów Full HD,Thinkfree OfficeSwypeHybrid Widget

Łączność Złącze 30 pin / micro SDWiFi 802.11n / Bluetooth 3.0

Pamięć Pamięć wewnętrzna 16GB / 32GB, nawet do 32GB pamięci zewnętrznej4GB NAND Flash dla aplikacji zewnętrznych + 4GB SDRAM dla procesoraaplikacyjnego + 1GB SDRAM dla procesora modemu

Wymiary 190,09 x 120,45 x 11,98mm, 380g

Bateria 4000 mAh (7 godzin odtwarzania wideo)

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE