Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Wykorzystaj nowe możliwości SR7005. Steruj pracą amplitunera za pomocą ekranu dotykowego iPoda touch, dzięki aplikacji Marantza Wizz App. Promocja dostępna w wybranych punktach handlowych do wyczerpania zapasów

Amplituner SR7005 jest  zgodny z nową aplikacją, wypuszczoną na rynek przez firmę Marantz, Wizz App. Marantz Wizz App, pozwala na kontrolę dużej ilości funkcji sieciowego amplitunera AV Marantz SR7005 - przy pomocy „dłoni", właścicieli iPhonów oraz iPodów Touch.

Aplikacja Wizz App oferuje kontrolę źródeł, podłączonych do sieci komputerowych oraz do portu USB. Otrzymujemy również kontrolę odtwarzania plików muzycznych - możliwość wyboru plików, odtwarzania plików oraz zakończenia ich pracy - dostępnych na podłączonym komputerze PC lub dysku NA.

Dodatkowo, użytkownicy za pośrednictwem iPhona / iPoda Touch, w szybki sposób, mogą przeglądać internetowe stacje radiowe, zawartość biblioteki muzycznej umieszczonej na komputerze PC / dysku NAS (Network Attached Storage), a także wybierać utwory według wykonawcy, albumu, bądź gatunku.

SR7005 Marantza, oferuje pełną kompatybilność z HD Audio i telewizją 3D, posiada blisko 1KW mocy, jak również zintegrowany odtwarzacz multimedialny. Cała ta technologia mieści się w stylizowanej, eleganckiej obudowie z klasycznym okrągłym wyświetlaczem.

"Mózgiem" amplitunera SR7005 jest najnowszej generacji procesor 400Mhz, 32-bitów Sharc DSP od Analog Devices, umożliwiający obsługę dekoderów dźwięku HD, oraz automatyczną kalibrację dźwięku głośników - Audyssey MultEQ XT PRO. SR7005 oferuje również przetwarzanie DSX w celu udostępnienia dodatkowych głośników przednich dla rozszerzenia sceny dźwiękowej, Dynamic EQ dla utrzymania niskiego i bogatego dźwięku przy niskiej głośności, oraz funkcję Dynamic Volume. Ten nowy amplituner AV posiada również dekoder Dolby ProLogic IIz, pozwalający na zwiększenie pionowej i poziomej przestrzenności przednich kanałów.

Kluczową cechą spektakularnego SR7005 jest sześć wejść HDMI 1.4a, z których jedno, zostało ukryte na zamykanym panelu przednim. Dzięki temu, zarówno miłośnicy filmu jak i gier, mogą wykorzystywać możliwości technologii 3D w rozdzielczości HD 1080p. Zarówno wszystkie wejścia jak i dwa wyjścia HDMI 1.4a, pozwalają również na przepuszczanie sygnału HDMI w trybie standby, oferują Audio Return Channel (ARC) i funkcję CEC (Consumer Electronics Control). Równie imponujące jest skalowanie w górę obrazu z DVD i innych standardowych źródeł za pomocą procesora Anchor Bay Technologies ABT2015.

iPod Touch 8 GB współpracuje z aplikacją Wizz App

SR7005 dzięki wbudowanemu, cyfrowemu media playerze, oferuje dostęp do muzyki i obrazów JPG przechowywanych w domowej sieci, zarówno na komputerze PC lub dysku sieciowym NAS (Network Area Storage). Pozwala również na przesyłanie (streaming) tych danych. Amplituner ten również doskonale współpracuje z urządzeniami obsługującymi telefony/przenośne, odtwarzacze i inne urządzenia znane jako nowe media. SR7005 pozwala na szybkie podłączenie m.in. iPoda, poprzez cyfrowe wejście USB natomiast dzięki gniazdu sieciowemu RJ45 możemy podłączyć amplituner do radia internetowego vTuner i serwisów muzycznych takich jak Napster. Natomiast M-Xport pozwala na bezprzewodową transmisję danych z przenośnych urządzeń mobilnych, komputerów oraz IPADa, z opcją Bluetooth poprzez opcjonalny odbiornik RX101.

W SR7005, klasyczny sygnał analogowy wychodzi z wbudowanego tunera FM, za pośrednictwem analogowych gniazd jack lub z wejścia na gramofon. Sprawia to, że ten wszechstronny amplituner AV jest idealnym systemem, również dla Twojej kolekcji winyli.

„Mięśniami” SR7005 jest układ z prądowym sprzężeniem zwrotnym z układami HDAM Marantza, a także transformator o bardzo niskiej impedancji, który zapewnia szybki dopływ prądu. Wszystko to uzupełnione zostało przez dopasowane do systemu kondensatory filtrów i wysokiej jakości, selektywnie dobierane komponenty.

System wzmocnienia o ultra-szerokiej częstotliwości – gdzie impedancja punktu prądowego sprzężenia zwrotnego jest zredukowana do minimum, co oznacza, że jest bardzo małe przesunięcie fazowe – został pierwotnie stworzony dla sygnałów Super Audio CD i jest idealny dla dekoderów DTS-HD Master Audio i Dolby True HD.

Aby otrzymać najlepszy możliwy dźwięk, SR7005 wykorzystuje segmentację struktury zasilania– co skutkuje oddzielnymi zasilaczami dla każdego kanału z sekcji audio oraz rozległym, wewnętrznym ekranowaniu kluczowych części systemu, w celu uniknięcia szumów elektromagnetycznych. Dodatkowo, aby jeszcze mocniej zredukować niepotrzebne interferencje sygnałów, SR7005 wyposażony został w tryb Pure Direct, który wyłącza wszystkie zbędne obwody i funkcje, takie jak m.in. ekranowy wyświetlacz.

Rezultatem zastosowania tych technologii jest szacowana moc 125W przy 8 omach w obrębie każdego z siedmiu kanałów, których niezawodna, precyzyjna równowaga tonalna i dokładny obraz, są połączone z szybkością i dynamiką a jednocześnie z bardzo niskimi zniekształceniami.

Strumieniowe przesyłanie muzyki dzięki AirPlay

Użytkownicy w łatwy i przyjemny sposób, przy pomocy jednego „dotyku dłoni", mogą przesyłać strumieniowo muzykę z iTunes do sieciowego systemu Marantza SR7005.

Co zatem musisz zrobić?

Uruchom iTunes i ustaw aplikację Airplay dla SR7005. Muzyka odtwarzana będzie za pomocą amplitunera SR7005, podłączonego do tej samej sieci poprzez Ethernet, WiFi lub obydwie kombinacje. Muzykę możesz wybrać za pomocą aplikacji iTunes na komputerze, ale to nie wszystko. Podstawowa obsługa jak włączenie odtwarzania, pauza czy pominięcie utworu, może być wykonywane przy pomocy pilota systemu Marantza (!). Wszystkie informacje takie jak tytuły utworów, wykonawców, nazw albumów, czas utworu który upłynął, czas który pozostał do zakończenia utworu, a także okładki albumów, zostaną wyświetlone na GUI SR7005. I co najważniejsze, dzięki aplikacji Apple Remote App zainstalowanej na iPodzie Touch, iPhonie lub IPADzie, możesz bezpośrednio, bezprzewodowo sterować odtwarzaczem muzyki, biblioteki iTunes.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE