Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.1 Października firma CMA zapoczątkowała nową erę w systemach do monitorowania pojazdów, tworząc nowoczesne, zaawansowane technologicznie użyteczności w nowym systemie AutoMonitoring2. AutoMonitoring2 to innowacyjny system, który jest dedykowany do monitorowania oraz zarządzania flotami pojazdów. Jedną z najważniejszych funkcji nowego systemu Automonitoring2 jest kontekstowość danych. Zasada jej działania polega na łączeniu danych wyświetlonych w jednym panelu z danymi wyświetlanymi w innych panelach aplikacji. Użytkownik wskazując kursorem myszy wybrane dane pochodzące z pojazdu (np. punkty trasy) uruchamia procedurę odszukiwania danych powiązanych w innych oknach. Jeśli w równolegle otwartym panelu prezentowany jest np. wykres poziomu paliwa zawierający dane z podobnego okresu co wyświetlona trasa, to na wykresie zostanie odszukane i podświetlone odpowiednie miejsce. Dzięki tej funkcji, użytkownik w prosty sposób może przeprowadzać bardzo szczegółowe analizy parametrów zarejestrowanych przez pojazd. W zależności od potrzeb może być przeprowadzona np. analiza zużycia paliwa, prędkości czy też obrotów silnika zarejestrowanych we wskazanej części trasy. Wszelkie raporty mogą być importowane do popularnych formatów plików jak Word, PDF oraz Excel co bardzo ułatwia pracę oraz archiwizację dokumentów.

Te rozwiązania czynią z sytemu Automonitoring2 nowoczesne, ale i proste w obsłudze narzędzie do kompleksowego zarządzania flotą pojazdów.

Można wręcz powiedzieć iż Automonitoring 2, jest Iphonem wśród systemów monitorowania pojazdów.

Współczesna technika w zakresie monitorowania floty i pracowników.

Wykorzystanie łączności bezprzewodowej do coraz większej liczby zastosowań komercyjnych ma coraz szerszy zasięg. Sprawne funkcjonowanie nowoczesnego i konkurencyjnego przedsiębiorstwa transportowego w dzisiejszych czasach zależy od wielu czynników. Jednym z problemów w transporcie jest terminowość dostaw, bezpieczeństwo kierowcy, przewożonego ładunku i auta oraz szybkość podjęcia i wykonania zlecenia. Optymalizacja rozwiązań w sferze transportu w aspekcie kosztowym nabiera szczególnego znaczenia, biorąc się pod uwagę znaczny (mogący sięgać nawet 45%) udział kosztów transportu w kosztach logistycznych przedsiębiorstwa produkcyjnego. Sprawny logistycznie transport może współtworzyć przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa. produkcyjnego. Wiele firm stoi obecnie przed koniecznością podjęcia decyzji strategicznych dotyczących sposobu realizacji funkcji związanych z przemieszczaniem swoich wyrobów. Pomocne są tu mobilne technologie elektroniczne wykorzystujące urządzenia GPS i GSM czyli tzw. Pozycjonery samochodowe GPS które pozwalają na precyzyjne wyznaczanie pozycji, prędkości i czasu. Dwadzieścia cztery satelity NAVSTAR obiegające Ziemię zapewniają nieprzerwaną dostawę sygnału radiowego który, po odebraniu przez specjalny odbiornik umożliwia wyliczenie bieżącej pozycji.

System monitorowania pojazdów Automonitoring GPS jest przeznaczony dla odbiorców indywidualnych oraz przedsiębiorstw, które dążą do optymalizacji funkcjonowania transportu samochodowego przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnej technologii w zakresie ochrony pojazdów. Automonitoring GPS znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie potrzebne jest maksymalne bezpieczeństwo kierowcy, pojazdu i ładunku. Sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebna jest precyzyjna informacja o położeniu, czasie przejazdu, prędkości oraz innych parametrach eksploatacji pojedynczych samochodów lub flot pojazdów. System GPS skutecznie wspiera działania na rzecz optymalnego i oszczędnego zarządzania transportem oraz logistyką

Głównymi użytkownikami systemu Automonitoring GPS są:
 • firmy spedycyjne, transportowe i kurierskie - monitorowanie i kontrola pracy pojazdów,
 • firmy handlowe - kontrola czasu i miejsca pracy regionalnych przedstawicieli i pracowników,
 • służby interwencyjne - koordynacja i usprawnienie akcji w terenie,
 • klienci indywidualni - optymalne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą.
Stosowanie systemu Automonitoring GPS przynosi wymierne korzyści:
 • BEZPIECZEŃSTWO - 24 godzinna ochrona pojazdu przed kradzieżą,
 • PEWNOŚĆ I SPOKÓJ - w razie potrzeby, natychmiastowa pomoc Stacji Monitorowania Pojazdów Liberty oraz służb interwencyjnych,
 • BEZPŁATNY dostęp do specjalnego oprogramowania poprzez Internet,
 • OSZCZĘDNOŚCI - możliwość rozliczenia pracownika z czasu pracy, przejechanej trasy, odwiedzonych miejsc, zużycia paliwa, itp.

Możliwości systemu:
 • lokalizacja i wizualizacja położenia pojazdu na cyfrowej mapie,
 • optymalizacja tras przejazdów,
 • rejestrowanie prędkości pojazdu,
 • nadzór nad temperaturą w dowolnej części pojazdu,
 • zliczanie przebytej odległości, 
 • autoryzacja kierowców i rejestracja czasu pracy,
 • kontrola poziomu i zużyciu paliwa,
 • rejestracja miejsca tankowania,
 • ochrona przed nieautoryzowanym użyciem pojazdu,
 • zabezpieczenie przed kradzieżą pojazdu,

AUTMONITORING GPS – SYMULACJA OSZCZĘDNOŚCI

Mitem związanym z Automonitoringiem GPS była zawsze jego wysoka cena. Tak było w pierwszych latach obecności tej technologii w Polsce, kiedy samo zamontowanie urządzenia do samochodu kosztowało nawet i 5000zł a abonament sięgał kwot 500zł miesięcznie. Postęp technologiczny zrobił jednak swoje i dzisiaj system monitorowania pojazdu można zamontować w samochodzie za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.


Szacunkowe koszty instalacji:

Koszt zakupu pozycjonera – 600zł-1000zł

Montaż - 300zł-400zł

Abonament miesięczny- 60-100zł


Przykład oszczędności:

Przy założeniu, że Twój samochód spala średnio 10L/100km a benzyna kosztuje 4,50 zł/L, a codzienna trasa Twojego pracownika który wie że jest kontrolowany i przejedzie o 30 km mniej - oszczędzisz 13,50 zł dziennie

Gdy Twoje auto jeździ 20 dni w miesiącu, oszczędzisz 270 zł

W ciągu roku oszczędzisz 3240zł, które przeznaczysz na korzystne inwestycje.

A jeśli Twój zespół liczy 15 pracowników ?

Zarobisz dokładnie 48 000zł rocznie.

Doświadczenie pokazuje, że koszty instalacji systemu zwracają się już po 3 miesiącach. Jeśli doliczymy zniżki w samym ubezpieczeniu sięgające nawet do 50% okaże się że na systemy monitorowania pojazdów stać naprawdę każdego.

0 komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE