Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Yamaha TXS-140

niedziela, 10 kwietnia 2011

Piękny dla oka i przyjemny dla uszu TSX-140, to zaawansowany system muzyczny oferujący szeroki wachlarz zintegrowanych funkcji. Jest zarówno radiobudzikiem z systemem InteliiAlarm jak i tunerem AM / FM, odtwarzaczem CD z wbudowaną cyfrową stacją dokującą do iPhona/ iPoda, a także wejściem USB i AUX (wejście stereo mini) dla odtwarzaczy MP3. Dodatkowo przy pomocy kabla USB podłączonego do systemu TSX-140, możliwa jest synchronizacja biblioteki iTunes, na linii iPod/iPhone - komputer.

Doskonała jakość brzmienia

Ten niewielki, kompaktowy system z podwójnymi 8 cm głośnikami, portem bass-reflex oraz 2 x 15W cyfrowym wzmacniaczem, dostarcza zaskakująco dobrej jakości brzmienia. Zjawisko to, jest znane jako Concert Quality Sound (Koncertowa Jakość Dźwięku) i jest ściśle związane z dominacją firmy Yamahy w świecie instrumentów muzycznych. Szumy i zakłócenia są praktycznie nieobecne, a dzięki zastosowaniu Extanded Stereo stworzonego dzięki technologii DSP Yamahy, TSX-140 oferuje znacznie szerszą scenę dźwiękową. Dodatkowo, autorskie oprogramowanie Yamahy Music Enhancer dodaje głębi oraz emocji skompresowanym materiałom muzycznym. Po naciśnięciu przycisku, trzy kontrolki frontowego panelu stają się parametrycznym equalizerem, pozwalającym dostosować dźwięk do własnych preferencji i otoczenia. Połączenie zwartej konstrukcji i precyzyjny dobór i ustawienie elementów odpowiedzialnych za brzmienie sprawia, że TSX eliminuje niepożądany rezonans oraz wewnętrzny pogłos, oferując ciepłe i naturalne brzmienie.

Wszechstronność i funkcjonalność

TSX-140 zapewnia nową jakość wejść audio w kompaktowej obudowie. Zintegrowany odtwarzacz CD obsługuje formaty MP3 i WMA, a złącze USB pozwala na podłączenie odtwarzacza MP3 innego niż iPod. Ponieważ stacja dokująca do iPoda/iPhona jest całkowicie cyfrowa, dźwięk pozostaje cyfrowy od wejścia, poprzez procesor DSP oraz wszystkie inne kanały, aż do cyfrowego wzmacniacza. Nie ma żadnej degradacji sygnału, więc to co możemy usłyszeć to właśnie Koncertowa Jakość Dźwięku (Concert Quality Sound). Radio FM obsługuje pięć kanałów i posiada także wejście AUX dla zewnętrznych urządzeń analogowych.

Funkcjonalność i łatwość obsługi TXS-140 nie ma sobie równych. Oprócz podświetlanych przycisków na głównym panelu, trzy obrotowe kontrolki pozwalają na intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji. Diody LED pokazują dokładnie, która funkcja została wybrana. Czujnik automatycznie dostosowuje wszystkie diody LED do natężenia światła w otoczeniu. Co więcej, TSX-140 wyposażony jest w złącze USB mini-B, które ułatwia synchronizację iPhona/iPoda z komputerem, podczas jego ładowania w zintegrowanej stacji dokującej. IntelliAlarm pozwala uprzyjemnić pobudkę, dzięki możliwości wyboru utworów z iPoda/iPhona lub innego źródła, a delikatne nasilenie głośności oraz początkowe tłumienie nieprzyjemnych wysokich częstotliwości pozwala na stopniowe wchodzenie w pełne spektrum dźwięku.

Nowoczesny design - Powrót do kolorów ziemi

Zainspirowany przez tradycyjne gliniane naczynia, pigmenty pochodzące z ziemi oraz sztukę ceramiki, TSX-140 jest dostępny w trzech naturalnych wykończeniach, czerwonym - ceglanym, szarym i czarnym. Kolory te, zostały wybrane by komponować się z nowoczesnym stylem życia, ale przy tym czarować subtelnością mimo mocnego akcentowania stylowości urządzenia. Dodatkowo, dzięki temu, że jedynie panel bazowy mocowany jest przy wykorzystaniu śrub, TXS-140 daje przyjemny wizualny wkład w wygląd pomieszczenia, w którym się znajduje.

TSX 140 dostępny jest w kolorze szarym, czarnym oraz w czerwieni ceglanej

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE