Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma Adobe poinformowała o rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń do dwunastej edycji konkursu Adobe Design Achievement Awards (ADAA). Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej utalentowanych i obiecujących studentów

z uczelni wyższych z całego świata zajmujących się projektowaniem graficznym, fotografią, ilustracjami, animacją, filmem cyfrowym, programowaniem i grafiką komputerową. Zgłaszane prace muszą być wykonane za pomocą oprogramowania kreatywnego firmy Adobe. Studenci mogą rywalizować w 13 kategoriach, w tym „Projekt gry”, „Programowanie aplikacji”, czy „Projekt dla urządzeń mobilnych". Drugi rok z rzędu w konkursie ADAA zostaną także wyróżnieni najlepsi wykładowcy wyższych uczelni, dla których przewidziano trzy specjalne kategorie. Od pierwszej edycji konkursu, tj. od roku 2001, wzięło w nim udział prawie 25 000 studentów z 73 krajów.

W 2011 r. zgłoszono rekordową liczbę 4 600 prac.

Nadchodząca edycja konkursu jest otwarta dla studentów, wydziałów i wykładowców wyższych uczelni. Uczestnicy będą oceniani przez międzynarodowe grono ekspertów w projektowaniu, którzy ocenią zgłoszone prace podczas trzech oddzielnych sesji. Prace można zgłaszać w terminach do 27 stycznia, 27 kwietnia i 22 czerwca 2012 r. Zapewni to uczestnikom większą elastyczność i więcej możliwości nadsyłania zgłoszeń. Półfinaliści będą ogłaszani po każdej sesji jury, tak by uczestnicy mogli śledzić swoje postępy w konkursie. W październiku finaliści zostaną zaproszeni na galę wręczenia nagród ADAA w Los Angeles, gdzie zostaną ogłoszeni zwycięzcy, którzy otrzymają oprogramowanie Adobe i nagrody pieniężne.

„W konkursie Adobe Design Achievement Awards biorą udział prace najbardziej kreatywnych studentów z całego świata. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy takim ludziom udostępnić niezbędne im narzędzia, by mogli pracować nad swoimi przełomowymi projektami” — powiedziała Ann Lewnes, starszy wiceprezes działu Global Marketing w Adobe. „Ci młodzi, utalentowani ludzie pokazują, jak technologia cyfrowa zmienia oblicze projektowania”.

Już czwarty rok z rzędu organizacja Icograda (International Council of Graphic Design Associations) współpracuje z Adobe przy organizacji konkursu ADAA. „Icograda bardzo ceni sobie bliską współpracę z Adobe, która trwa już czwarty rok z rzędu”. Celem, jaki przyświeca nam w tym roku, jest pomóc Adobe w wypromowaniu konkursu w regionach, gdzie wiedza na jego temat jest niewielka, tak aby zwiększyć liczbę uczestników” — powiedziała Leimei Julia Chiu, prezes Icograda.

Zwycięzcy poprzednich edycji konkursu spełniają się dziś zawodowo i często wskazują na konkurs jako pierwszy ważny krok w ich karierze. Sean Chang z Tajwanu, uzdolniony grafik, zwycięzca ADAA 2011 w kategorii „Komunikacja drukowana”, ma następującą radę dla nowych uczestników: „Planujcie z odwagą i rozmachem. Wychodźcie poza utarte schematy. Miejcie pozytywny wpływ na świat. I upewnijcie się, że wasz projekt niesie ze sobą przekaz".

Więcej informacji o zasadach i terminach nadsyłania prac oraz o dostępnych kategoriach znajduje się na stronie www.adobeawards.com. Studenci i wydziały mogą zgłaszać prace do konkursu za pośrednictwem tej strony, a także przeglądać zwycięskie prace z lat poprzednich w zakładce Gallery. Natomiast na stronie 2011 ADAA Yearbook znajduje się relacja z gali wręczenia nagród ADAA 2011 w Tajpej.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE