Termin nadsyłania projektów do Intel® Business Challenge Europe 2012 został wydłużony o 3 tygodnie. „Ze względu na duże zainteresowanie uczestników i liczne zgłoszenia, jakie wpłynęły w ostatniej chwili, zdecydowaliśmy się dać szansę większej grupie europejskich młodych przedsiębiorców podjęcia się tego wyzwania” mówi Michał Dżoga, Intel Corporate Affairs Manager. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 maja br. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA.
Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystujące nowe technologie o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- W pierwszym etapie, trwającym do 7 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
- Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 20 prac finałowych;
- Trzeci etap to Finał Intel® Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.
Zwycięzcy Intel® Business Challenge Europe pojadą na finał Konkursu Intel® Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureaci Intel® Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość „sprzedania” swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.
Ubiegłoroczny europejski finał konkursu odbył się w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei (EFNI), organizowanemu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wśród finalistów znalazł się polski projekt NeuRON, którego autorzy wzięli udział w światowych finałach w Berkeley.
Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.
0 komentarze