Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Fundusz venture capital StartMoney zainwestował w Freeky Games - innowacyjną spółkę działającą na rynku gier komputerowych na konsole. Spółka będzie się zajmować produkcją gier w modelu free to play (bezpłatne pobieranie) – a jej pierwszym produktem będzie gra Deathmatch Village przeznaczona na konsole marki PlayStation. Pieniądze uzyskane przez Freeky Games z inwestycji funduszu StartMoney pozwolą na wyprodukowanie i wprowadzenie gry na rynek – premiery gry możemy oczekiwać pod koniec pierwszej połowy 2013r.

Fundusz StartMoney poszukuje projektów pod inwestycje z różnych sektorów gospodarki – ważne aby pomysł biznesowy miał potencjał wzrostu, a zespół projektowy był chętny do współpracy z inwestorem i chciał się poważnie zaangażować w realizację projektu.
Fundusz StartMoney

Inwestycja w spółkę Freeky Games jest pierwszą zrealizowaną w ramach funduszu StartMoney – mówi Piotr Berliński, analityk Funduszu StartMoney. – Jej przykład pokazuje, że sam pomysł na biznes jest sprawą kluczową ale niewystarczającą do osiągnięcia sukcesu. Równie ważną rolę odgrywają zaangażowanie zespołu projektowego w jego realizację oraz chęć współpracy z inwestorem. Zespół Freeky Games to świetni fachowcy, jednocześnie mocno zorientowani na biznes – rozumieją, że jako inwestorzy stoimy po ich stronie i razem możemy zbudować wartość tego przedsięwzięcia. Wierzymy, że sukces gry Deathmatch Village będzie dużą zachętą dla innych pomysłodawców do skorzystania z oferowanych przez fundusz StartMoney środków– dodaje Berliński.

Fundusz Inwestycyjny StartMoney został powołany przez Centrum Innowacji – Akcelerator Technologii Fundację Uniwersytetu Łódzkiego. Jest to fundusz typu venture capital, który posiada 8,5 mln na realizacje inwestycji. Inwestuje zarówno w pomysły na biznes, w start-upy, jak i w istniejące przedsiębiorstwa. Interesujące projekty są analizowane pod kątem wykonalności, atrakcyjności rynkowej oraz potencjału wzrostu i dochodów jakie projekt może przynieść. Fundusz posiada własne środki na wszelkie potrzebne na tym etapie prace analityczne. Na rozwój każdego projektu, który zostanie wybrany do inwestycji Fundusz StartMoney może przeznaczyć do 200 tys. euro. Jeśli potrzeby finansowe będą większe - Fundusz StartMoney dysponuje dodatkowym kapitałem, nawet do kilku milionów złotych, którym może dokapitalizować rozwój przedsięwzięcia.

Zespół Funduszu StartMoney posiada wieloletnie doświadczenie w ocenie pomysłów, rozwoju i budowaniu biznesów wykorzystujących innowacje. Analitycy i doradcy funduszu wiedzą, jak współpracować zarówno z młodymi pomysłodawcami, którzy zakładają pierwszy biznes, z przedsiębiorcami z kilkuletnim doświadczeniem, jak i z naukowcami z uczelni, którzy chcą wdrożyć wyniki swoich badań. Znają specyfikę pracy i potrzeby każdej z tych grup. Dzięki temu w procesie inwestycyjnym są partnerem, który razem z pomysłodawcą pracuje na sukces realizowanego projektu.

0 komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE