Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Intel ogłasza umowy w sprawie smartfonów z Orange*, Lava*, ZTE* i Visa*

Nowe układy SoC do smartfonów i produkty komunikacyjne

Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny Intel Corporation, przedstawił dziś plany rozszerzenia oferty produktów do smartfonów oraz rozwoju ekosystemu klientów, w tym nowe umowy strategiczne z Orange*, Lava International Ltd.*, ZTE* i Visa*.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania nowych, ważnych klientów i poszerzenia oferty produktów do telefonów. Zamierzamy nadal dostarczać ekscytujące nowe funkcje oraz największą wydajność użytkownikom smartfonów z całego świata”, powiedział Otellini.

Otellini złożył te oświadczenia podczas konferencji prasowej Intela na targach Mobile World Congress. Przedstawił też plany rozszerzenia oferty układów SoC do smartfonów oraz produktów komunikacyjnych przeznaczonych na high-endowy i ekonomiczny segment rynku.

Nowe umowy z klientami

Po nawiązaniu strategicznej współpracy z Motorola Mobility Inc.* i Lenovo* Intel przedstawił szczegóły nowych partnerstw z Orange, Lava International Ltd. i ZTE.

Yves Maitre, starszy wiceprezes ds. multimediów i urządzeń mobilnych w Orange, dołączył do Otelliniego, aby omówić nowy smartfon Orange oparty na referencyjnej konstrukcji procesora Intel® Atom™ Z2460. Eleganckie urządzenie zapewnia bogate opcje rozrywkowe oraz dostęp do usług Orange, takich jak Orange TV, Daily Motion, Deezer, Orange Wednesdays i Orange Gestures. Smartfon Orange będzie dostępny tego lata w Wielkiej Brytanii i Francji.

Intel zapowiedział też plany na szybko rosnący rynek smartfonów w Indiach poprzez sojusz z Lava International Ltd., jednym z najszybciej rozwijających się indyjskich producentów telefonów komórkowych. Vishal Sehgal, współzałożyciel i przewodniczący zarządu Lava, zapowiedział premierę smartfonu XOLO firmy Lava. XOLO X900 wykorzystuje intelowską konstrukcję referencyjną i będzie pierwszym smartfonem bazującym na technologii Intela, jaki trafi na rynek indyjski. Urządzenie będzie dostępne w sklepach detalicznych na początku drugiego kwartału 2012 r. i będzie obsługiwało największe indyjskie sieci komórkowe.

Intel poinformował o nawiązaniu wieloletniej współpracy - podobnej do zapowiedzianego poprzednio partnerstwa z firmą Motorola Mobility - w zakresie smartfonów i tabletów z ZTE, globalnym producentem urządzeń mobilnych. He Shiyou, wiceprezes i szef działu terminali w ZTE, wyjaśnił, dlaczego sojusz z Intelem pozwoli ZTE działać szybciej oraz tworzyć unikatowe, zróżnicowane produkty dla operatorów sieci komórkowych. Zapowiedział też pierwsze urządzenie mobilne ZTE z procesorem Intela, które ma zadebiutować w drugiej połowie 2012 r.

 
Plany dotyczące układów SoC do smartfonów i produktów komunikacyjnych

W ramach wsparcia dla swojego ekosystemu Intel ogłosił plany dotyczące trzech nowych produktów SoC do smartfonów, które rozszerzą ofertę firmy na wszystkie segmenty rynku, od urządzeń wysokowydajnych do ekonomicznych.

Intel jeszcze bardziej zwiększył wydajność i energooszczędność Intel™ Atom® Z2460, poprzednio znanego jako „Medfield”, i poinformował, że platforma będzie teraz obsługiwać szybkości do 2 GHz.

Intel zapowiedział też procesor Atom™ Z2580, dwukrotnie wydajniejszy od modelu Atom Z2460 i wyposażony w zaawansowane, wielofunkcyjne rozwiązanie LTE/3G/2G. Intel rozpocznie dostawy sampli Z2580 w drugiej połowie roku, a wykorzystujące go produkty wejdą do sprzedaży w pierwszej połowie 2013 r..

Wykorzystując okazję do rozwoju na rynkach wschodzących, na których konsumenci szukają wartościowych rozwiązań za niższe ceny, Intel ujawnił plany dotyczące procesora Intel® Atom™ Z2000.

Z2000 jest przeznaczony specjalnie na rynek smartfonów ekonomicznych, który według źródeł branżowych może wzrosnąć do 500 mln sztuk w 2015 r.1. Platforma obejmuje procesor Atom 1,0 GHz, który zapewnia dobrą grafikę i wideo, a także możliwość dostępu do sieci i uruchamiania gier dla Google Android*. Obsługuje też modem Intel® XMM 6265 3G HSPA+ z rozwiązaniem Dual-SIM 2G/3G, oferując elastyczny wybór abonamentów na połączenia głosowe i transmisję danych, a zatem możliwość ograniczenia kosztów. Intel zacznie dostarczać sample procesora Z2000 w połowie 2012 r., a produkty dla klientów mają pojawić się na rynku na początku 2013 r.

Po zapowiedziach produktów 32-nanometrowych Otellini powiedział, że procesor Atom™ prześcignie prawo Moore’a i poinformował, że Intel w przyszłym roku zacznie dostarczać 22-nanometrowe układy SoC do certyfikacji przez operatorów telekomunikacyjnych, a już teraz opracowuje 14-nanometrową technologię SoC.

W 2011 r. Intel dostarczył ponad 400 mln platform komórkowych. Aby wzmocnić swoją pozycję na rynku, Intel zapowiedział XMM 7160, zaawansowaną wielofunkcyjną platformę LTE/3G/2G, która umożliwia pobieranie danych z szybkością 100 Mb/s i wysyłanie z szybkością 50 Mb/s oraz obsługuje HSPA+ 42 Mb/s. Intel zacznie dostarczać próbki platformy w drugim kwartale, a wykorzystujące ją produkty mają wejść do sprzedaży pod koniec 2012 r.

Intel poinformował też, że oferuje próbki platformy XMM 6360, nowego modemu 3G HSPA+ przeznaczonego do niewielkich urządzeń, który obsługuje pobieranie danych z szybkością 42 Mb/s i wysyłanie z szybkością 11,5 Mb/s.

Lepsze wrażenia z architekturą Intela

Strategią Intela jest oferowanie użytkownikom atrakcyjnych, spójnych, inteligentnych i bezpiecznych wrażeń poprzez szeroką gamę urządzeń mobilnych.

Nowym trendem jest wykorzystanie urządzeń mobilnych do bezpiecznych transakcji w internecie i handlu detalicznym. Otellini powitał Johna Partridge’a, prezesa Visa Inc., który zapowiedział wieloletni sojusz strategiczny na rzecz opracowania rozwiązań handlu mobilnego przeznaczonych dla konsumentów w krajach rozwiniętych i rozwijających się.

Inicjatywa zakłada współpracę w zakresie mobilnych usług Visa oraz smartfonów i tabletów z procesorem Intel® Atom™ w celu dostarczenia atrakcyjnych i bezpiecznych usług dla użytkowników. Na początek Partridge poinformował, że konstrukcja referencyjna intelowskiego smartfonu uzyskała certyfikat zgodności z mobilnymi transakcjami finansowymi Visa payWave*. Oznacza to, że produkty bazujące na konstrukcji referencyjnej będą obsługiwały mobilne usługi Visa już w momencie premiery rynkowej.

W ramach porozumienia z Google Intel kontynuuje bliską współpracę z niezależnymi producentami oprogramowania, aby zagwarantować, że większość aplikacji Android będzie działać na urządzeniach z procesorami Intel Atom. Otellini podkreślił, że Intel dysponuje specjalistyczną wiedzą i wszystkimi narzędziami niezbędnymi do wspierania dynamicznego ekosystemu deweloperów aplikacji mobilnych.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE