Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Kino domowe Bowers & Wilkins MT-60D

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

Bezkompromisowe, gwarantujące doskonały dźwięk zarówno kina domowego, jak i tradycyjnego stereo, a przy tym idealnie dopasowane do niemal każdego wnętrza. Tak w skrócie można opisać MT-60D - najnowszy kompaktowy system głośnikowy Bowers & Wilkins oferowany w ramach serii Mini Theatre

kino domowe MT-60D
Bowers & Wilkins to niezwykle ceniony producent kolumn głośnikowych. W portfolio tej brytyjskiej firmy znajduje się wiele rewolucyjnych konstrukcji, które wyznaczały kierunek rozwoju całej branży. Przykładem mogą być chociażby legendarne Nautilusy, których technologia z czasem zaczęła trafiać do urządzeń przeznaczonych dla szerokiego ogółu audiofili, a kolumny tej firmy wykorzystywane są jako referencyjne konstrukcje w najbardziej prestiżowych studiach nagraniowych, m.in. Abbey Road.

Najnowszy system kina domowego MT-60D wykorzystuje kolumny głośnikowe M-1 i subwoofer PV1D. Wyjątkowość konstrukcji subniskotonowej potwierdziło przyznanie jej prestiżowej nagrody EISA. Projektanci Bowers & Wilkins tradycyjnie już wykorzystali całą swoją wiedzę i doświadczenie i stworzyli niezwykle ciekawy zestaw łączący niewielkie wymiary z emocjonującą i wierną reprodukcją. Unikatowy wygląd, dopracowanie szczegółów i fantastyczne brzmienie sprawiają, że MT-60D może stanowić główny system nagłośnieniowy i jednocześnie pełnić rolę dekoracji wnętrza.

Kompaktowe rozmiary, pełnowymiarowy dźwięk

kolumny głośnikowe M-1 i subwoofer PV1D
Kręgosłupem systemu MT-60D są kolumny głośnikowe M-1. Te eleganckie konstrukcje równie dobrze sprawdza się w systemie 5.1, jak i tradycyjnym stereo. Specjalna tuba Nautilus tłumi niepożądany rezonans powstający z tyłu głośnika wysokotonowego. Dzięki temu brzmienie zyskuje jeszcze większą detaliczność i precyzję. Specjalna antyrezonansowa nakładka w przetworniku niskośredniotonowym pochłania drgania i zwiększa klarowność dźwięku. Ta zaawansowana technologia w połączeniu z dopracowaną zwrotnicą sprawia, że głośniki wyróżniają się precyzyjnym obrazowaniem sceny, szerokim zakresem pasma przenoszenia i bardzo dobrą dyspersją.

Uniwersalność sprawia, że M-1 można umieścić na półce z książkami, zawiesić na ścianie lub ustawić na specjalnym standzie podłogowym FS-M1. Co więcej, po przekręceniu jej do poziomu M-1 może pełnić rolę głośnika centralnego. Projektując te kompaktowe kolumny inżynierowie Bowers & Wilkins zadbali o najdrobniejsze szczegóły, na które większość producentów zwykle nie zwraca uwagi. Dobrym przykładem mogą być chociażby przewody, które zazwyczaj szpecą przestrzeń w pobliżu kolumn, docierają do M-1 poprzez otwór znajdujący się w podstawie, a stąd za pomocą specjalnego ramienia do głośnika.

PV1D – doskonałe brzmienie na okrągło

kolumny głośnikowe M-1
Dzięki swojej kulistej konstrukcji PV1D idealnie sprawdzi się w każdej przestrzeni i wypełni ją fantastycznym, punktowym i doskonale kontrolowanym basem. Wykorzystując kulę i montując w niej dwa przetworniki w układzie symetrycznym projektanci zmniejszyli wymiary obudowy i stworzyć urządzenie, które niezależnie od poziomu głośności, praktycznie nie generuje żadnych drgań.

Wyróżnikiem PV1D jest platforma cyfrowa pochodząca z flagowego subwoofera DB1. Dzięki niej użytkownik może w prosty sposób dostroić urządzenie i precyzyjnie kontrolować głośnik. Korektor dźwięku umożliwia dopasowanie brzmienia do oczekiwań posiadacza subwoofera, zaś nowy wzmacniacz o mocy 400 W sprawia, że PV1D wypełni dźwiękiem nawet największy salon odsłuchowy. Ciekawym akcentem stylistycznym jest wyświetlacz OLED umieszczony na opasce okalającej głośnik.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora oraz producenta.

Oficjalny dystrybutor – Audio Klan: www.audioklan.com.pl

Producent – Bowers & Wilkins: www.bowers-wilkins.eu

1 Responses to Kino domowe Bowers & Wilkins MT-60D

  1. Anonimowy Says:
  2. Kino domowe to bardzo fajna sprawa wiem co mówie sam mam taki projjektor http://www.avstore.pl/jvc-dla-x30be-projektor-3d.html i dobry zestaw głosników.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE