Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Koniec lata to czas, w którym wielu doskonałych producentów sprzętu audio-wideo, wypuszcza na rynek nowe systemy. Firma Marantz nie jest tu wyjątkiem. Od ponad 50-lat z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły, konstruuje zarówno komponenty stereo jak i systemy kina domowego po to, aby każdy koneser prawdziwie naturalnego brzmienia mógł cieszyć się najczystszą, najbardziej realistyczną muzyką w każdym zakątku swojego domu. Stworzone przez Marantza, dwa nowe komponenty stereo – wzmacniacz zintegrowany PM5004 i odtwarzacz CD5004, spełniają najskrytsze muzyczne oczekiwania i dostarczają prawdziwych i głębokich muzycznych emocji.

CD5004 – odtwarzacz CD o selekcjonowanych komponentach

CD5004 to znakomity i niedrogi system, obsługujący zarówno, płyty CD, CD-R i CD-RW, jak i formaty plików audio tj. mp3 i WMA. I chociaż jest to najniższy model odtwarzaczy CD w serii Range, firma Marantz dołożyła wszelkich starań aby jego jakość i funkcjonalność spełniała oczekiwania prawdziwych miłośników muzyki. Dzięki wysokiej jakości komponentom audio takim jak przetworniki C/A Cirrus Logic CS4392 oraz moduły HDAM-SA2, dźwięk wydobywający się z tego urządzenia zachwyca swoją barwą i detalicznością.
CD5004 wyposażony został w selekcjonowane komponenty oraz funkcje, istotnie wpływające na jakość dźwięku. Należy do nich Tryb Audio EX(clusive), pozwalający ominąć zbędne obwody oraz wyłączyć wyświetlać – krótko mówiąc tryb ten znacząco wpływa na podniesienie jakości brzmienia przez wyłączenie elementów powodujących zakłócenia sygnałów. Ale to nie wszystko. CD5004 oferuje również wiele zaawansowanych funkcji które sprawiają, że obsługa systemu jest prosta i przyjemna. Jedną z nich jest Tryb Auto Music Scan (AMS), który pozwala na odtwarzanie początków wszystkich ścieżek zarejestrowanych na płycie, tak aby można było szybko i sprawnie znaleźć na płycie swój ulubiony utwór. Natomiast Quick Replay sprawi, iż zostanie powtórzone kilka ostatnich sekund (od 5 do 60 sekund), ostatnio odtwarzanego utworu. Funkcjonalność tego odtwarzacza uzupełniona została o doskonałe wyposażenie w tym: znakomite wyjście słuchawkowe, wysokiej jakości pozłacane wyjścia analogowe, czytelny wyświetlacz oraz wszechstronny pilot. To tylko kilka, z wielu znakomitych cech które oferuje ten znakomity odtwarzacz, a które na pewno spotkają się z uznaniem koneserów dźwięku na całym świecie.
PM5004 – udostępnia technologie zarezerwowane do tej pory dla wyższych modeli wzmacniaczy

Doskonałym dopełnieniem, wszechstronnego odtwarzacza CD5004, jest PM5004. Wspaniały, zintegrowany wzmacniacz, który jako pierwszy w swojej klasie oferuje funkcje dostępne do tej pory wyłącznie dla modeli znacznie droższych i ekskluzywnych. Mowa tu przede wszystkim o topologii sprzężenia zwrotnego zapewniającej stały i szybki dopływ prądu do obwodów. Oprócz tego, PM5004, zapewnia bardzo szybką i precyzyjną obsługę sygnału, której rezultatem jest doskonale zbalansowany dźwięk stereo a także otwarta i precyzyjna scena dźwiękowa. Wzmacniacz ten oferuje moc 40W na każdy kanał przy 8 omach lub 55W przy 4 omach. Jego zakres dynamiki, czystość brzmienia i wysoka jakość dźwięku zostały zapewnione m.in. dzięki selekcjonowanym komponentom audio, korektorowi gramofonowemu jak i również funkcji Source Direct, zapewniającej najkrótszą drogę sygnału. Całość uzupełnia metalowa chassis, której elementem dodatkowo wzmacniającym jest przedni, metalowy panel. Znakomite wnętrze i piękna linia obudowy – nie tylko idealnie komponuje się z odtwarzaczem CD5004 ale również znakomicie dopasowuje się do współczesnej stylistyki dostępnych na rynku urządzeń audio wideo.
PM 5004 to nie tylko doskonały wygląd i bogate wnętrze, ale także otwartość na nowe technologie i urządzenia w tym przenośne odtwarzacze. Wszyscy miłośnicy iPodów i innych produktów Appla będą wyjątkowo zadowoleni. PM5004, pozwala bowiem na podłączenie specjalnej stacji dokującej dla iPoda. Dzięki temu utwory zapisane na liście tego niewielkiego urządzenia będą brzmiały tak jak na to naprawdę zasługują. Czysto, mocno, detalicznie.
W komplecie ze wzmacniaczem znajdziemy pilot zdalnego sterowania, który w intuicyjny sposób pozwoli nam na obsługę funkcji oferowanych przez PM5004. Zarówno PM5004 jak i CD5004 dostępne są w kolorach szampańskim i czarnym i to, który kolor wybierzemy zależy już tylko i wyłącznie od naszych preferencji. Jedno jest pewne: tworzone przez Marantza komponenty stereo potrafią wydobyć prawdziwą muzyczną esencję z każdego nagrania i każdego źródła. A teraz domowe systemy stereo o wysokiej klasie i zaawansowanej technologii stają się dzięki CD5004 i PM5004 dostępne cenowo dla szerokiej rzeszy miłośników dobrego brzmienia.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE