Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.„Artyści mówią. Wywiady z Mistrzami Malarstwa”

poniedziałek, 10 października 2011

Dzieła i zwierzenia najwybitniejszych polskich malarzy są już dostępne na iPad


„Wywiady z Mistrzami Malarstwa”, jedna z trzech części serii „Artyści Mówią”, są już dostępne w App Store. Aplikacja została przygotowana przez wydawnictwo Rosikon Press we współpracy z firmą Optizen Labs oraz Creative Hub Group.

Po raz pierwszy w historii wydawnictwa, jako jedni z pionierów, Rosikon Press postanowiło udostępnić w wersji interaktywnej aplikacji zebrane zwierzenia oraz dzieła najwybitniejszych polskich malarzy. Pomysłodawcą i realizatorem projektu „Artyści mówią” jest Creative Hub Group, któremu zależało, aby w ten oryginalny sposób zaprosić jak najszersze grono czytelników do wtajemniczenia i inspirowania się twórczością mistrzów polskiej sztuki.

„Mieliśmy to szczęście by poznać artystów osobiście i chcielibyśmy także innym dać możliwość bardziej osobistego obcowania z twórcami, wejścia za kulisy. To za nimi kryją się wszystkie autorskie komentarze. Oczywiście wszystko zależy od artysty, to on nadaje ton wywiadowi i mówi o tym kim jest naprawdę, zdejmuje zasłonę ze swoich obrazów. Stąd pomysł na projekt „Artyści Mówią“ – Jan Kasprzycki-Rosikoń, pomysłodawca projektu.
Seria „Artyści mówią” w wersji na tablety

Aplikacja została przygotowana przez Optizen Labs w środowisku Adobe Digital Publishing Suite w dwóch orientacjach – w pionowej wersji tablet przedstawia wywiady z 25 najwybitniejszymi polskimi malarzami, które zostały przeplatane obrazami. Wersja pozioma oferuje bogate galerie, wzbogacone o dzieła, które nie znalazły się w wersji drukowanej.

„Przedstawienie prac wybitnych polskich malarzy, grafików i fotografów w wersji interaktywnej na tablety, to z pewnością bardzo ciekawa propozycja na polskim rynku wydawniczym. Wykorzystanie środowiska pracy oferowanego przez połączenie oprogramowania InDesign oraz usługi Digital Publishing Suite pozwala wydawcom przenieść i tworzyć nowy rodzaj publikacji elektronicznych, a czytelnikom zapewnia dostęp do bogatszych, bardziej dynamicznych materiałów” – Paweł Molga, Senior Key Account Manager, Adobe Polska.

Seria „Artyści Mówią” w App Store

"Wywiady z Mistrzami Malarstwa" są już dostępne do pobrania w App Store. "Wywiady z Mistrzami Grafiki" i "Wywiady z Mistrzami Fotografii" będą dostępne odpowiednio od 2 listopada i 1 grudnia 2011 roku.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE