Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET wybrała najlepszych

wtorek, 25 października 2011

Firma ESET, producent znanego rozwiązania antywirusowego ESET NOD32 Antivirus oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, zakończyła swoją globalną kampanię rekrutacyjną „Join ESET” połączoną z konkursem, w którym można było wygrać m.in. tablet. Wśród najlepszych znaleźli się również Polacy.

ESET poszukiwał osób na stanowiska m.in. programisty silnika swoich rozwiązań, analityka zagrożeń oraz programisty sterowników. Aby wziąć udział w kampanii rekrutacyjnej należało rozwiązać jedno z ośmiu specjalistycznych zadań. Poradzić mogły sobie z nimi wyłącznie osoby dysponujące przynajmniej dobrą znajomością zagadnień inżynierii wstecznej oraz programowania. Prawidłowe rozwiązania zadań nadesłało 216 osób z całego świata. Wśród nich znalazła się również trójka Polaków: Mateusz Wójcik, Marek Miska oraz Michał Ładanowski.

- Poziom nadesłanych rozwiązań oceniam bardzo wysoko. Wybranych uczestników konkursu zaprosiłem na rozmowy kwalifikacyjne i część z nich rozpoczęła już pracę w firmie ESET – powiedział Jakub Dębski, dyrektor krakowskiego oddziału firmy ESET.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu krakowskie biuro ESET rozstrzygnęło inny konkurs, tym razem na najlepszą pracę dyplomową o tematyce bezpieczeństwa komputerowego. Jury powołane przez organizatora przyznało główną nagrodę – bezpłatne uczestnictwo w konferencji Virus Bulletin w Barcelonie - Marcinowi Świętemu za pracę pod tytułem „Design and implementation of a simulation tool for testing and evaluating the quantum cryptography protocols”.

- Swoją przyszłość trwale wiążę z tematyką bezpieczeństwa komputerowego, zarówno w obszarze zawodowym jak i z perspektywy prac naukowych. Aktualnie zajmuję się zagadnieniem bezpieczeństwa w sieciach zorientowanych na przepływy (FAN - Flow-aware Networks) – powiedział Marcin Święty zapytany o swoje plany na przyszłość.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE