Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Na rynku audio pojawił się nowy DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym Xonar Essence STU. Oferuje oferuje bardzo wysoki standard dźwięku – stosunek sygnału do szumu wynosi 120dB (SNR), a wzmacniacz słuchawkowy osiąga wynik 600 omów. Wyposażony został w asynchroniczne audio USB oraz pozwala na wymianę op-ampów.

Xonar Essence STU został zaprojektowany z myślą o miłośnikach doskonałego dźwięku – to nie tylko dopracowany przetwornik cyfrowo-analogowy, ale również wzmacniacz słuchawkowy który pozwoli w pełni wykorzystać potencjał dostępnych na rynku headsetów.

Xonar Essence STU with box
Ives Chiu, Multimedia Business Unit, ASUS: Otrzymaliśmy bardzo pozytywne opinie od klientów na temat jakości dźwięku oferowanego przez karty dźwiękowe Xonar Essence ST i STX. Postanowiliśmy stworzyć Xonar Essence STU – zewnętrzne urządzenie oferujące jeszcze lepszy dźwięk, łatwą kontrolę i łączność z notebookami. To kolejny przykład projektowania urządzeń z myślą o potrzebach użytkowników.

Precyzyjny dźwięk
ASUS Xonar Essence STU with stand
Dopracowana pod każdym względem konstrukcja wyposażona w zrównoważony obwód drukowany zapewnia wierną reprodukcję różnych dźwięków i pozwala minimalizować wszelkie zakłócenia. Z Xonar Essence STU użytkownik uzyskuje czyste i wyraźne brzmienie o niskim zniekształceniu ze współczynnikiem SNR wynoszącym 120dB. Urządzenie zostało bogato wyposażone w najlepsze na rynku komponenty, takie jak przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments PCM1792A i wzmacniacz słuchawkowy TPA6120A2, który obsługuje impedancję do 600 omów. Zastosowano w nim cenione w branży audiofilskiej kondensatory WIMA FKP2 i Nichicon Finegold oraz wyposażono w technologię precyzyjnej regulacji zegara i asynchroniczny transfer audio, aby zapewnić jak najwierniejszy dźwięk. Odtwarzanie wspomagane jest obsługą sterownika dźwiękowego ASIO.

Intuicyjny w obsłudze
Xonar Essence STU jest urządzeniem zewnętrznym i wszelkie funkcje do sterowania znajdują się na przednim panelu. Nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania. Użytkownicy mogą przełączać ustawienia pomiędzy wysokim i niskim wzmocnieniem – od małych słuchawek dousznych (najczęściej od 16 om do 32 om) po pełnowymiarowe słuchawki z najwyższej półki (do 600 om). Jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę rosnącą popularność urządzeń mobilnych, do których dołączane są słuchawki o niskiej impedancji i wysokiej czułości.

Podwójna kontrola głośności pozwala na jednoczesną regulację ustawień głośników i słuchawek, podobnie jak ma to miejsce w przypadku dedykowanych konsoli audio. Interfejs USB oznacza możliwość podłączenia do urządzeń zgodnych z tym standardem. Dodatkowo dostępny jest stereofoniczny port wyjścia RCA, wejście słuchawkowe 6.3mm, dwa wejścia cyfrowe i wejście pomocnicze.

Strojenie tonalne i zaawansowana kontrola
Nowe urządzenie ma miejsce na trzy wzmacniacze operacyjne. Fabrycznie został wyposażony we wzmacniacze operacyjne Texas Instruments NS-LME49720 i NS-LM4562NA, które dbają o żywszy i bardziej przestrzenny dźwięk. Użytkownik może zmienić je na inne, aby dostosować brzmienie do swoich preferencji. Otwarty design znany już jest z poprzednich produktów audio Xonar Essence firmy ASUS.
Xonar Essence STU back panel

Dodatkową zaawansowaną funkcją jest przełącznik ze zworkami, który przepuszcza dźwięk przez urządzenie Xonar Essence STU, pozwalając na wykorzystanie go jako wzmacniacza wstępnego, mogącego pracować wraz ze wzmacniaczem dedykowanym. Możliwa jest regulacja głośności na wzmacniaczu głównym bez korzystania z układu Xonar Essence STU oraz aktywacja wspomaganego wyjścia słuchawek, które minimalizuje trzaski, występujące podczas uruchamiania.

1 Responses to Xonar Essence STU - esencja czystego dźwięku

  1. Snaphub Says:
  2. Używam zewnętrznej karty dźwiękowej UGM96 i muszę powiedzieć, że nawet jako laik potrafię usłyszeć różnicę w stosunku do laptopowej karty dźwiękowej. Bym chętnie "przytulił" taki sprzęt jak opisujecie :)

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE