Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z grafiką komputerową, możesz być zaskoczony tym, że twoje prace wyglądają znacznie gorzej od dzieł profesjonalnych grafików. W dalszej części tego tekstu dowiesz się, co zrobić, by tworzyć szybciej i lepiej.

Podstawową zasadą, gdy zaczynasz tworzyć grafikę komputerową, jest uczenie się dzięki tutorialom. Przeczytanie instrukcji programu lub chaotyczne wybieranie poszczególnych opcji nie zrobi z ciebie grafika. Tutoriale uczą cię krok po kroku, jak coś zrobić, dzięki czemu naprawdę poznajesz możliwości programu. Poznawanie ich na własnych błędach zajęłoby lata. Podstawową umiejętnością, którą musisz opanować, by osiągnąć mistrzostwo w grafice, jest znajomość języka angielskiego. Większość tutoriali jest właśnie w tym języku. Wybieraj nagrania i artykuły dostosowane do twoich umiejętności. Jeśli podejmiesz się zbyt trudnego tutoriala, prawdopodobnie go nie ukończysz.
Grafika komputerowa

Kolory na skróty

Dzięki tutorialom poprawisz swoje umiejętności korzystania z programu graficznego oraz poznasz jego możliwości. Możesz jednak mieć w dalszym ciągu problem z dobraniem właściwej kolorystyki prac. Aby tworzyć dobrze komponujące się obrazy lub strony internetowe, musisz poznać podstawy pracy z kolorem. Wiąże się to z czytaniem książek na temat kompozycji, ale nie martw się, są też drogi na skróty.

Najprostszym sposobem dobrania odpowiednich kolorów do obrazu jest użycie narzędzia o nazwie Adobe Kuler. Jest ono proste w użyciu i dzięki niemu nawet daltonista będzie umiał stworzyć stronę internetową, w której kolory pasują do siebie. Jeśli nie korzystasz z Adobe CC, w sieci znajdziesz dziesiątki darmowych programów o podobnym działaniu.

A co z gradientami

Graficy uwielbiają gradienty, gdyż wyglądają one znacznie lepiej od zwykłych barwnych plam. Rozwój języka HTML i CSS sprawił, że korzystanie z gradientów na stronach jest znacznie łatwiejsze i nie wymaga wykorzystywania ich w formie obrazków.

Początkujący grafik ma zwykle problem z dobraniem odpowiednich kolorów do gradientu. Dla takich osób mam jedną radę – nie twórz gradientów od początku. W internecie znajdziesz mnóstwo stron, na których można ściągnąć za darmo pliki gradientów. Naśladują one na przykład różne metale. Wymyślenie takiego gradientu od podstaw zajęłoby dużo czasu, który można spędzić na lepszy sposób. Jeśli stworzysz świetny gradient, nie zapomnij go zapisać, bo dzięki temu możesz go wykorzystać ponownie.

0 komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty

KONFERENCJE