Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET poszerzyła swoje dotychczasowe portfolio o nową wersję programu ESET NOD32 Antivirus, tym razem przeznaczonego do ochrony stacji roboczych z systemami Linux. Rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne w sieciach firmowych, w których korzysta się z różnych systemów operacyjnych.

ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop to rozwiązanie chroniące przed wirusami i programami szpiegującymi, oparte na silniku skanującym ThreatSense – tym samym, z którego korzystają znane użytkownikom rozwiązania firmy ESET, m.in. pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security. Program wykrywa i eliminuje zagrożenia bez względu na to, na który system operacyjny zostały one napisane. Dzięki temu ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop pomaga niwelować coraz powszechniejszy problem przenikania zagrożeń pomiędzy stacjami roboczymi z systemami Windows, Mac czy Linux. Pozwala to na wdrożenie i stosowanie spójnej, a tym samym skuteczniejszej polityki bezpieczeństwa, bez względu na wykorzystywany system operacyjny. Sam program eliminuje również ryzyko infekcji poprzez luki w aplikacjach wykorzystywanych w codziennej pracy, np. w czytnikach plików PDF czy odtwarzaczach multimedialnych. Dodatkowo rozwiązanie umożliwia blokowanie dostępu do wybranych lub wszystkich portów USB, FireWire czy stacji CD/DVD. Dzięki temu firmowa sieć może zyskać ochronę przed przypadkowymi infekcjami oraz dodatkowe zabezpieczenie przed nieautoryzowanym wyciekiem cennych danych.
ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop, podobnie jak pozostałe rozwiązania firmy ESET, może być zarządzany zdalnie z poziomu konsoli administracyjnej ESET Remote Administrator. Narzędzie to poprawia komfort pracy administratora, umożliwiając kontrolę nad wszystkimi programami firmy ESET zainstalowanymi na stacjach roboczych, korzystających z różnych systemów operacyjnych. Warto przypomnieć, że obecnie w ofercie firmy ESET znajdują się rozwiązania antywirusowe dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux.
Program ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop dostępny jest w wersji dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych. Rozwiązanie dostępne jest w polskiej wersji językowej. Wersję testową ESET NOD32 Antivirus for Linux Desktop można pobrać ze strony www.eset.pl.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE