Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.
Najnowsza seria walkmanów Sony NWZ-E460 to połączenie efektownej stylistyki z innowacyjnymi, wzbogacającymi jakość dźwięku funkcjami. Zwiększenie wydajności akumulatora zapewnia wydłużenie czasu słuchania muzyki nawet do 50 godzin.

Sony NWZ-E463, E463K i E464 to nowe modele walkmanów, które oprócz unikalnego designu i bogatej oferty kolorystycznej, zostały wyposażone w szereg praktycznych rozwiązań. Wyrazista rozdzielczość ekranu (QVGA) to zasługa nowo zaprojektowanego ekranu LCD. Głównymi zaletami odtwarzaczy są zapewniający wysoką jakość dźwięku system Clear Audio, duża pamięć wewnętrzna (4 GB i 8 GB) i zwiększona wydajność pracy akumulatora.

Wszystkie walkmany Sony z serii E posiadają trzy wbudowane technologie audio: Clear Stereo, Clear Bass i DSEE, które współpracują ze sobą w ramach funkcji Clear Audio. W efekcie otrzymujemy wysoką jakość dźwięku i pozbawione zniekształceń brzmienie, które jest wierne oryginalnemu graniu.

- Krystaliczny dźwięk walkmanów Sony to zasługa technologii Clear Stereo, osłabiającej przesłuchy między prawym i lewym kanałem. Oprócz tego system DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) odtwarza wysokie częstotliwości, które zanikają podczas kompresji plików muzycznych. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskano naturalne brzmienie, odpowiadające jakością dźwiękowi otrzymywanemu z płyt CD. Z kolei skoncentrowana na odbieraniu mocnych, niskich tonów technologia Clear Bass sprawia, że muzyka wyróżnia się bogatymi i głębokimi basami - wyjaśnia Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

Model E463K został dodatkowo wyposażony w technologię Virtual Phones, pozwalająca na zmianę akustyki nagrania – od takiej która panuje w klubie po efekt sali koncertowej. Z kolei Sony E463 i Sony E464 posiadają kompresor dynamiki, stabilizujący poziom głośności różnych utworów.

Model E463K został wyposażony w unikatową technologię Sony - SenseMe, która dostosowywuje odtwarzaną muzykę do nastroju użytkownika. Spośród dostępnej kolekcji muzycznej nagranie zostaje przyporządkowane do jednego z kilkunastu kanałów tematycznych na podstawie charakterystyki utworów (m.in. tępo utworu, brzmienie i nastrój). Użytkownik ma do wyboru jedenaście programów np. „Relaks”, „Poranek” czy „Radosny”. Model E463K został wzbogacony o nową funkcję Karaoke, która za pomocą Lyrics Syncs obsługuje pliki w formacie LRC i wyświetla na ekranie tekst utworu.

Atutem odtwarzaczy Sony jest również zwiększenie wydajności akumulatora, umożliwiające wydłużenie czasu pracy urządzenia. Jednorazowe zasilenie walkmana pozwala na odtwarzanie muzyki nawet do 50 godzin bądź filmów przez 10 godzin. To rozwiązanie idealnie sprawdza się podczas podróży, gdy nie ma możliwości naładowania akumulatora.

Sprawną i bezproblemową obsługę walkmanów zapewnia aplikacja Media Go, w którą zostały wyposażone wszystkie modele serii E. Otwarty format oprogramowania umożliwia proste importowanie obrazów, filmów, muzyki i gier z komputera na odtwarzacz. Niezależnie od formatu plików, przesyłanie następuje dzięki prostej metodzie „przeciągnij i upuść”. W przypadku plików muzycznych współpraca z programami Windows Media Player 11, iTunes czy Windows Explorer sprawia, że użytkownik uzyskuje automatyczny dostęp do własnej biblioteki i ma możliwość zarządzania listami odtwarzania.

Walkmany Sony z serii E usatysfakcjonują ceniących sobie nowoczesne, poprawiające komfort użytkowania rozwiązania. Prostota obsługi, długi czas pracy oraz oryginalna stylistyka sprawiają, że odtwarzacze Sony wyróżniają się na tle innych produktów z podobnej półki cenowej.

1 Responses to Walkmany wracają na ulice - nowe modele Sony NWZ

  1. Anonimowy Says:
  2. Właśnie zakupiłem odtwarzacz Sony E464 i pierwsze wrażenie jest fatalne. Ustrojstwo nie obsługuje komputerów składanych samodzielnie (?!) z LEGALNYM systemem winXP ! To jakaś już choroba korporacyjna. Od Appla trzymam się z daleka z racji jego idiotycznych wymagań (iTunes). Sony nadszarpnął swą opinię instalując wirusa na dysku CD audio, a teraz wymaga bym kupił komputer w sklepie "jaki jest dostępny" a nie składał go broń boże samemu pod własne potrzeby. Jutro pewnie VolksWagen (VW) wypuści auto do tankowania TYLKO na Aral'u z zakazem tankowania na BP czy Shell'u (nie mówiąc o Orlenie)! Microsoft już od dawna promuje monopolistyczną politykę zmuszając nas do zmiany systemu z XP na Vistę - W7 a niebawem na W8. Pytanie brzmi - CZY KOGOŚ TU NIE POJEBAŁO ? Jutro wracam do sklepu, gdzie kupiłem odtwarzacz Sony i rzucę go sprzedawcy na ryj :-)

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE