Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma Intel Corporation zapowiedziała dziś wspólny projekt z Google, mający na celu zintensyfikowanie działań Intela na rynku smartfonów.

Firma poinformowała też, że inżynierowie Intela pracują nad nowym sposobem zarządzania zasilaniem platformy na użytek systemów Ultrabook™, które przybliżą erę „zawsze włączonych, zawsze podłączonych” urządzeń komputerowych.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Intel i Google zoptymalizują przyszłe wersje platformy Android™ pod kątem niskonapięciowych procesorów z rodziny Intel Atom™
  • Dyrektor generalny Intela wyjaśnił również w jaki sposób postępy w technologii krzemowej i projektowaniu platform ograniczą w 2013 r. pobór mocy w spoczynku przez chip „Haswell”. Enerooszczędność wzrośnie ponad 20-krotnie w porównaniu z bieżącymi konstrukcjami.
Paul Otellini, prezes i dyrektor generalny firmy Intel, złożył te oświadczenia podczas przemówienia otwierającego konferencję Intel Developer Forum w San Francisco.

„Technika komputerowa nieustannie podlega ewolucji – stwierdził Otellini, opisując szanse i wyzwania, przed którymi stoi Intel i cała branża. – Bezprecedensowy popyt na moc obliczeniową, od urządzeń klienckich do chmury, stwarza niezwykłą okazję dla branży. Wprowadzamy innowacje i współpracujemy z partnerami, aby zwiększyć stopień mobilności, bezpieczeństwa i integracji techniki komputerowej. Jestem podekscytowany nowymi doświadczeniami, które staną się udziałem użytkowników szerokiej gamy różnych urządzeń, a przecież dopiero nabieramy rozpędu”.

Wzrost w nowych segmentach rynku

Odnosząc się do głównego celu korporacyjnego – zwiększenia obecności Intela w kolejnych segmentach rynku komputerowego - Otellini przedstawił ostatnie wysiłki firmy w dziedzinie rozwiązań dla smart fonów i zaprezentował projekt referencyjnego urządzenia opartego na procesorze Intel Atom i działającego na platformie Android.

Następnie Otellini zaprosił na scenę Andy Rubina, starszego wiceprezesa działu rozwiązań mobilnych Google. Obydwaj prezesi przedstawili plany udostępnienia i optymalizacji przyszłych wersji platformy Android pod kątem niskonapięciowych procesorów z rodziny Intel Atom™. Wspólny projekt ma na celu przyspieszenie wprowadzenia na rynek smartfonów zbudowanych w oparciu o technologię Intela i działających na platformie Android.

„Nasza współpraca z Google przyniesie nowe możliwości, zwiększy innowacyjność branży oraz możliwość wyboru – powiedział Otellini. – Jestem podekscytowany możliwościami, jakie otwiera ta współpraca. Pozwoli naszym klientom wprowadzić na rynek nowe, ekscytujące produkty, oferujące niespotykane wcześniej wrażenia użytkownikom dzięki wykorzystaniu połączonego potencjału architektury Intela i platformy Android”

Dzisiejsza informacja nawiązuje do niedawnych wspólnych inicjatyw obydwu firm, polegających na wykorzystaniu architektury Intela w produktach Google, takich jak np. system operacyjny Chrome, Google TV, Android Software Development Kit (SDK) oraz Native Development Kit (NDK).

Przesuwanie granic energooszczędności w Ultrabookach i przyszłych urządzeniach

Otellini zapowiedział, że Ultrabooki zapewnią największą przyejmność użytkowania komputera. Firma współpracuje z partnerami branżowymi, aby w tegorocznym sezonie świątecznym wprowadzić na rynek tę nową kategorię lżejszych i cieńszych urządzeń w cenach przystępnych dla masowego klienta.

Dyrektor generalny firmy Intel powiedział, że na początku przyszłego roku w Ultrabookach pojawi się kolejna innowacja za sprawą procesorów „Ivy Bridge” z rewolucyjnymi, trójwymiarowymi tranzystorami Tri-gate, wykonanymi w 22-nanometrowym procesie technologicznym.

Podkreślił również zakrojoną na szeroką skalę współpracę między Intelem, a Microsoftem i wskazał szanse, które system Windows 8 stworzy producentom i użytkownikom tabletów, urządzeń hybrydowych oraz nowych systemów, takich jak Ultrabooki.

Otellini opisał też nową klasę zarządzania zasilaniem platformy „Haswell”, która pojawi się w Ultrabookach w 2013 roku. Postępy w technologii krzemowej i projektowaniu platformy mają ograniczyć pobór mocy w spoczynku ponad 20-krotnie w porównaniu z bieżącymi konstrukcjami – bez obniżania wydajności. Otellini oczekuje, że ta zmiana konstrukcyjna w połączeniu ze współpracą branży w 2013 r. doprowadzi do powstania zasilanych bateryjnie urządzeń, które będą mogły pozostawać w stanie gotowości z podłączeniem do sieci przez ponad 10 dni. Przybliży to erę „zawsze włączonych, zawsze podłączonych” urządzeń, w której ultrabooki przełączone w stan gotowości będą nadal połączone z siecią, stale aktualizując pocztę e-mail, treści cyfrowe i dając dostęp do mediów społecznościowych.

Otellini stwierdził też, że w dalszej przyszłości innowacje w zasilaniu platformy osiągną poziom, który dziś trudno sobie wyobrazić. Badacze Intela stworzyli chip, który pozwoliłby uruchomić komputer na baterii słonecznej rozmiaru znaczka pocztowego. Ten oparty na architekturze Intela chip badawczy, określany mianem „Near Threshold Voltage Core”, wyznacza nowe standardy technologii tranzystorowej, zmniejszając zużycie energii do skrajnie niskiego poziomu.

Zabezpieczenie kolejnego miliarda urządzeń komputerowych

Do Otelliniego na scenie dołączyła Candace Worley, starszy wiceprezes i dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa punktów końcowych w firmie McAfee. Wyjaśniła, jak Intel i McAfee współpracują nad innowacyjnym sprzętem wspieranym przez programowe rozwiązania zabezpieczające.

Otellini i Worley podkreślili rosnącą potrzebę dalszych inwestycji i innowacji w związku z miliardami nowych urządzeń komputerowych, które będą łączyć się z internetem i ze sobą nawzajem.

Worley przedstawiła nową platformę technologiczną McAfee DeepSAFE, która wykorzystuje funkcje sprzętowe procesorów Intel® Core™ i3, i5 i i7. Technologia DeepSAFE zapewnia wyższy poziom i nową perspektywę bezpieczeństwa, działając poniżej systemu operacyjnego. Technologia ta pojawi się w korporacyjnym produkcie McAfee jeszcze w tym roku.

Otellini poinformował, że Intel współpracuje z McAfee nad planami rozwoju produktów zabezpieczających, które obejmują szerokie spektrum techniki komputerowej, od urządzeń wbudowanych do chmury.

Płynność, spójność i wymiana doświadczeń

Nawiązując do nieustannej ewolucji techniki komputerowej, Otellini podkreślił potrzebę płynności, spójności i możliwości wymiany wrażeń użytkowników różnorodnych urządzeń. Aby przyczynić się do realizacji tej wizji, Intel obecnie wprowadza nowe funkcje do szerokiej gamy urządzeń, w tym Ultrabooków i komputerów typu all-in-one. Otellini zademonstrował kilka nowych możliwości, które w tegorocznym sezonie świątecznym pojawią się w systemach Acer*, Lenovo* i Toshiba*.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE