Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Najnowsza wersja zawiera innowacyjne funkcje przetwarzania cieni i rozjaśnień oraz udoskonalone procesy obróbki zdjęć cyfrowych

Firma Adobe poinformowała o dostępności oprogramowania Adobe Photoshop Lightroom 4 na platformy Mac OS i Windows. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania środowiskiem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i zawodowym fotografom szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów. Oprogramowanie Lightroom 4 zostało zaprezentowane w styczniu 2012 roku jako wersja beta. Ostateczna wersja jest dostępna w sklepie Adobe cenie 134 EUR za pełną edycję i 76 EUR za aktualizację. Lightroom 4 oferuje dopracowaną technologię doskonałego przetwarzania cieni i rozjaśnień, możliwość tworzenia fotoksiążek, dodatkowe funkcje regulacji lokalnej oraz rozszerzoną obsługę wideo.

„Przy tworzeniu oprogramowania Lightroom bardzo pomagały nam opinie klientów. Prawdziwą sztuką było połączenie tych wnikliwych uwag z niezwykle innowacyjnym przetwarzaniem obrazu wprowadzanym przez Adobe” — powiedział Winston Hendrickson, wiceprezes działu produktów Creative Media Solutions, Adobe. - „Lightroom 4 to rewelacyjna, nowa wersja, która oferuje ulepszone procesy przetwarzania zdjęć i ułatwia fotografom wyróżnienie się z tłumu.”

Nowe funkcje w wersji Lightroom 4

Lightroom 4 zawiera nowe, istotne funkcje i innowacje. Nowe mechanizmy regulacji zwiększa zakres dynamiczny wydobywany z aparatu, co pozwala uzyskiwać niezwykle wyraźne szczegóły w cieniach i rozjaśnienia. Program ma także nowe i ulepszone mechanizmy regulacji automatycznej, które dynamicznie ustawiają wartości ekspozycji i kontrastu, oraz dodatkowe funkcje regulacji lokalnej, w tym redukcji szumów, usuwania mory i balansu bieli.

Lightroom 4 daje fotografom narzędzia do tworzenia pięknych fotoksiążek z funkcjami kontroli tekstu i różnymi łatwymi w użyciu szablonami oraz bezpośrednie łącze do tworzenia fotoksiążek z nowego modułu Book. Nowy, intuicyjny moduł Map wyświetla obrazy już z przypisaną lokalizacją oraz umożliwia znakowanie lokalizacji i geotagging wcześniej zapamiętanych lokalizacji, co ułatwia przypisywanie lokalizacji najczęściej wykorzystywanych przez fotografa.

Nowa możliwość bezpośredniej obsługi wideo pozwala fotografom odtwarzać i ciąć wideoklipy nagrane za pomocą lustrzanek cyfrowych, aparatów kompaktowych i smartfonów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki. Ustawienia wideo i wiele standardowych funkcji programu Lightroom do korekcji obrazu można także stosować do wideoklipów, a zmodyfikowane nagrania wideo mogą być eksportowane w postaci plików H.264 lub publikowane bezpośrednio w serwisach Facebook i Flickr*.

W module Develop ustawienia w pełni wykorzystują nową technologię przetwarzania, a nowa funkcja podglądu pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów, co zapewnia optymalny wygląd całości. Ponadto użytkownicy mogą teraz wysyłać obrazy pocztą elektroniczną bezpośrednio z programu Lightroom wykorzystując wybrane przez siebie konto e-mail.

Ceny i dostępność

Oprogramowanie Adobe Photoshop Lightroom 4 na platformy Mac i Windows jest już dostępne w sklepie internetowym www.adobe.com/store. Sugerowana cena detaliczna to 134 EUR dla nowych użytkowników lub 76 EUR za aktualizację. Szczegółowe informacje o nowych funkcjach, zasadach aktualizacji, cenach oraz wersjach językowych można znaleźć w serwisie www.adobe.com/go/lightroom.

Użytkownicy mogą także kontaktować się bezpośrednio z zespołem Lightroom na Facebooku (www.facebook.com/lightroom), przez Twitter (www.twitter.com/lightroom) lub na blogu Adobe Lightroom (http://blogs.adobe.com/lightroomjournal). Materiały instruktażowe wideo można znaleźć pod adresem http://www.youtube.com/lightroom.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE