Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Technologia dotychczas stosowana w wojsku już niedługo może wzmocnić rynek reklamy. Bezzałogowy sterowiec skyRUNNER 11000 wyprodukowany przez polską firmę sky&you przeszedł pomyślnie pierwsze testy w locie.
Jest cichy, zwrotny i budzi ogromne zainteresowanie. Nowoczesny sterowiec skyRUNNER 11000 jest uniwersalną platforma latającą, która może być wykorzystana jako system obserwacji z powietrza lub jako innowacyjny nośnik reklamy.  Jeszcze do  niedawna były kojarzone wyłącznie z powolnym środkiem transportu, dziś odgrywają dużą rolę na polach walki i… w przemyśle reklamowym.
skyRUNNER 11000
Ma 11 metrów długości i 2 metry średnicy. Wewnątrz powłoki znajduje się 25 metrów sześciennych helu co pozwala na uniesienie 8 kilogramów ładunku użytecznego. Napęd stanowią dwa elektryczne silniki turbinowe, które pozwalają na rozwinięcie prędkości do 40km/h. Sterowiec wyposażony jest w system telemetryczny informujący użytkownika o poziomie naładowania baterii, temperaturze silników, prędkości i wysokości oraz innych niezbędnych parametrach lotu.
skyRUNNER 11000
Aktualnie trwają prace nad zintegrowaniem sterowca z autopilotem. Jednocześnie prowadzone są prace nad stabilizowaną głowicą obserwacyjną, która będzie przekazywać obraz z powietrza na ziemię w czasie rzeczywistym. Warto dodać, że sterowiec jest skonstruowany i zbudowany przez polską firmę sky&you, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu.

2 komentarze

  1. Anonimowy Says:
  2. Te silniczki takie małe, że prawie ich nie widać:) ale ogólnie nieźle wygląda

     
  3. Anonimowy Says:
  4. Dziś silniczki o masie 500gram mają 8000 WAT.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE