Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Startup przyciąga najlepszych

sobota, 3 listopada 2012

Jak osiągnąć sukces w biznesie i pokonać konkurencję? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają uczestnicy Poznań Startup Weekend, który odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada. Impreza zgromadzi specjalistów od zakładania i finansowania innowacyjnych biznesów oraz ludzi z pomysłem na własną firmę. W Poznaniu - najbardziej startupowym mieście w Polsce - będzie można stworzyć prototyp własnego biznesu, wziąć udział w konkursie oraz skonsultować swój pomysł z ekspertami.

Podczas tegorocznego Startup Weekend uczestnicy stworzą i dopracują swoje startupy pod okiem ekspertów i potencjalnych ”Aniołów Biznesu”. Trzydniowe wydarzenie obejmuje m.in wykłady, konkurs na najbardziej kreatywny pomysł na biznes oraz spotkania z inspirującymi osobami z branży startupowej, m.in.: Kenem Globermanem (amerykańskim inwestorem), Wojciechem Przyłęckim (Wiceprezesem IQ Partners SA) czy Michałem Brańskim (współtwórcą i członkiem zarządu Grupy O2, twórcą Pudelek.pl). Na przygotowanie projektu konkursowego uczestnicy będą mieli 54 godziny. Następnie ich praca zostanie oceniona przez jury złożone z inwestorów.
Poznań Startup Weekend

„Największą wartością, jaką uczestnicy mogą wynieść z imprezy są kontakty, doświadczenie i opinie ekspertów, możliwość rozmowy i pracy z osobami doskonale znanymi w startupowej branży i takimi, które wiedzą, jak w niej odnieść sukces. To ogromna szansa dla przyszłych przedsiębiorców” – mówi Monika Synoradzka, przedstawicielka grupy poznańskich funduszy inwestycyjnych - SpeedUp Group.

Startupowy weekend w Poznaniu - jedna z najważniejszych tego typu imprez w kraju nie bez przyczyny odbywa się w stolicy Wielkopolski. Jak wykazał ranking przeprowadzony przez portal mamstartup.pl, Poznań wyprzedza Warszawę i Gdańsk nie tylko w ilości startupowych wydarzeń (oprócz Startup Weekend są to jeszcze konferencja e-nnovation i Startup Sprint), ale i samych realizowanych startupów. To właśnie w Poznaniu powstały takie projekty jak: aplikacja jakdojade.pl, EduKoala – program do nauki języków obcych na smartfony czy podbijająca USA platforma Recognize.im umożliwiająca tworzenie aplikacji do rozpoznawania obrazu.

Poznań to doskonałe miejsce dla młodych i kreatywnych ludzi, którzy znajdują innowacyjny pomysł na założenie własnego biznesu. Ważnym dla miasta ośrodkiem, w którym rodzą się startupy, jest akcelerator Huge Thing, który przyciąga nie tylko poznaniaków, ale i przyszłych przedsiębiorców z innych miast. W ramach akceleratora można wziąć udział w 6-miesięcznym programie, dzięki któremu początkujący twórcy startupów zyskują mocną pozycję w środowisku. Startupowcom wejście na rynek pracy ułatwiają także uczelnie wyższe – przede wszystkim Politechnika Poznańska i Uniwersytet Przyrodniczy. Środowisko startupowe wspierają także Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości oraz InQubator Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego Fundacji UAM.

Poznań to miasto związane z przedsiębiorczością i stwarzające korzystne warunki rozwoju. Przy średniej stopie bezrobocia w kraju 12,4%, poznańska rzeczywistość jest korzystna dla kreatywnych biznesów. Dzięki dużej ilości startupów oraz wydarzeń, które zachęcają do ich tworzenia, okazuje się, że poznaniacy potrafią odnaleźć się na rynku pracy w rzeczywistości, w której na pierwszy plan wysuwają się nowe technologie. Wciąż rozbudowywana platforma http://www.startups.poznan.pl/ docelowo ma stać się zbiorem wszystkich poznańskich startupów. Ich autorzy, przy wykazaniu związku z Poznaniem, korzystają z logo Poznań know how, co zwiększa ich szanse na zaistnienie w świecie biznesu. Nowe inicjatywy pozytywnie wpływają na poziom bezrobocia w Poznaniu, które jest najniższe w Polsce, wynosi zaledwie 3,8 %.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE