Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.ETAOI to specjalna klawiatura przeznaczona na telefony dotykowe i tablety, kilka miesięcy temu pojawiła się na polskim rynku i stała się bardzo popularna wśród użytkowników nowoczesnych technologii. Teraz twórcy ETAOI postanowili wsłuchać się w opinie użytkowników aplikacji i wprowadzić kilka usprawnień do swojego wynalazku. Wszystko po to, aby pisanie przy pomocy ETAOI stało sie jeszcze szybsze i sprawiało więcej przyjemności.
Michał Kubacki to polski wynalazca, ktory postanowił zmienić oblicze telefonów komórkowych i tabletów. Stworzył ETAOI – klawiaturę składającą sie z zaledwie 5 przycisków, i, co ciekawe, zajmującą jedynie niewielki pasek na dole ekranu. ETAOI stało się najlepszą odpowiedzią na potrzeby użytkowników, którzy poszukiwali nowoczesnych rozwiązań, usprawniających korzystanie z nowoczesnych urządzeń elektronicznych.
Nowa wersja ETAOI

Pragniemy przypomnieć, że aplikacja przeznaczona jest dla urządzeń z ekranami dotykowymi i opiera się na oryginalnym pomyśle – zamiast przydzielonego osobnego klawisza, każda litera, znak i komenda mają przypisaną kombinację kolorów. Takie rozwiązanie gwarantuje nie tylko więcej miejsca na ekranie telefonu. Klawiatura ETAOI jest również szybka i dokładna, dzieki czemu telefon staje się łatwiejszy w obsłudze.

Po prawie roku na rynku nadszedł jednak czas na zmiany. Nowa wersja ETAOI jest jeszcze dokładniejsza i pozwala na jeszcze szybsze pisanie tekstow. Jak przyznaje Michał Kubacki, zmiany są efektem ogromnej liczby komentarzy ze strony użytkowników, którym spodobał się pomysł na zastąpienie dotychczasowych rozwiązań pięcioma, małymi klawiszami.

Nowa wersja ETAOI
Po kilku miesiącach prac nowoczesna ETAOI, z nowymi grafikami, arkuszami podpowiedzi i aplikacjami pomocniczymi jest nareszcie gotowa. – Podzieliłem litery alfabetu na pięć grup i w nich wyróżniłem po jednym, najpopularniejszym znaku, który pisze się pojedynczym dotknięciem. Resztę uzyskuje się, łącząc przesunięciem dwa klawisze. Grupy podzielone są tak, że wśród dwunastu najczęściej występujących znaków, wszystkie z wyjątkiem jednego, mają najkrótsze możliwe kombinacje. Dzięki temu nowy układ znaków pod względem optymalizacji dorównuje pierwotnemu, a przy tym nie wymaga uczenia się w całości na pamięć – przekonuje Michal Kubacki.

Klawiatura w nowej wersji jest już dostępna i wzbudza ogromne zainteresowania – użytkownicy sklepu Google Play nadali aplikacji niezwykle wysoką notę – 4,8/5.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE