Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Test systemu Seopilot.pl

środa, 28 marca 2012

Miesiąc temu zostałem zaproszony do wzięcia udziału w teście systemu seopilot.pl. Do pozycjonowania postanowiłem wykorzystać stronę nowe technologie a jako fazy pozycjonujące wybrałem główne tematy, które są poruszane na stronie a ich pozycje są dosyć odległe w wyszukiwarkach.

System seopilot zapewnia własny monitoring pozycji, jednak zauważyłem, że podawane pozycje trochę się różnią od rzeczywistych i do zobrazowania wyników przedstawiam wyniki ze strony webpozycja.pl, na której przejrzyście widać zmiany pozycjonowanych faz na przestrzeni całego miesiąca. Na pozycjonowanie została przeznaczona kwota 300zł.

Poniżej zamieszczam słowa kluczowe i kwotę jakie przeznaczyłem na konkretną fazę.

seopilotOraz zmianę pozycji na przestrzeni miesiąca ze strony webpozycja

frazy webpozycja
Jak widać są to bardzo konkurencyjne fazy i trochę się przeliczyłem. System zaproponował kwotę ok. 7 tys. zł za pozycjonowanie tych faz, więc budżet został bardzo obniżony. Słowo kluczowe nowe technologie nie było pozycjonowane, bo już od dawna strona jest na pierwszym miejscu na te hasło. Znaczącą poprawę widać dla trzech słów kluczowych: android, telefony komórkowe i smartfony. Są to pozycje, które przed testami były poza pierwszą setką w google, więc tutaj zmiana jest bardziej widoczna.
Podsumowując miesięczne testy seopilota trzeba zwrócić uwagę, że kwota przeznaczona na pozycjonowane fazy została znacznie zmniejszona a pozycjonowane fazy były bardzo konkurencyjne. Dlatego nie widać efektów takiego pozycjonowania. Wedłu mnie aby rzeczywiście sprawdzić moc systemu powinno się przeprowadzić testy na dwóch lub trzech fazach a nie tak jak w moim przypadku osiem konkurencyjnych faz.
Aby sprawdzić możliwości systemu, seopilot umożliwia przeprowadzenie miesięcznych darmowych testów na trzy frazy, które możemy wybrać z tych zaproponowanych przez system.  Takie testy przeprowadziłem dla drugiej swojej domeny Fanklub Kia i tutaj wyniki pozycjonowania były bardzo zadowalajace. Wybrałem trzy słowa kluczowe, sposród tych zaproponowanych przez system. Z uwagi na to, iż jest to jeszcze w miarę nowa domena i nie miała jeszcze wielu linków, na słowa kluczowe strona nie pojawiała się w ogóle w wynikach. A już po dwóch tygodniach pozycjonowania, strona znalazła się na pierwszej i drugiej pozycji w google, co przerosło moje najśmielsze oczekiwania, bo konkurencja na te frazy jest duża. Zmianę pozycji wyswietleń w google na dwa słowa kluczowe przedstawiam poniżej.


Z przeprowadzonych testów widać, że wyniki pozycjonowania są bardzo zadowalające przy pozycjonowaniu kwotami, które proponuje system. Tutaj można osiągnąć pierwsze pozycje google w przeciągu dwóch tygodni. W przypadku znacznego zmniejszenia kwot, tak jak w pierwszym przypadku, rownież widać zmainy pozycji, ale nie są one już tak znaczące. 

1 Responses to Test systemu Seopilot.pl

  1. SeoPilot.pl Says:
  2. Unikalna oferta SeoPilot.pl!

    Zawodowo zajmujesz się pozycjonowaniem?
    Masz własną firmę, która oferuje usługi SEO?

    Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, prosimy o kontakt na e-mail ewelina@seopilot.pl, a my zaproponujemy Ci unikalne warunki współpracy!

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE