Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Clearaudio oferuje gramofon PASSION.

sobota, 29 stycznia 2011

Nowość Clearaudio PASSION charakteryzuje się niebywałą konkurencyjnością w stosunku do pozostałych gramofonów tej klasy dostępnych na rynku. Passion to gramofon wyjątkowy pod każdym względem zarówno wzorniczym jak i precyzji wykonania i dopracowania mechanicznego. Oprócz ewidentnych zalet technicznych oraz wizualnych, oferuje także dokładny i przejrzysty dźwięk. Co takiego wyróżnia ten gramofon? Klasyczny Design, prosta konstrukcja, jakość wykonania, magnetyczna kontrola antyskatingu, bardzo dobre ramię wraz z wkładką w zestawie oraz doskonały stosunek jakości do ceny!

Nigdzie nie znajdziecie takich parametrów i elementów gramofonu w takiej cenie! Ze wszystkich dostępnych konstrukcji, Clearaudio PASSION jest jednym z najbardziej ambitnych, które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku produktów hi end. Cechą charakterystyczną tego gramofonu jest wysokiej jakości ramię Clearaudio Satisfy oraz wkładka Virtuoso, które znajdują się w zestawie. Ponadto Passion charakteryzuje się masywną chassis oraz grubym na 28 mm talerzem wykonanym z akrylu. Dzięki tym elementom znacznie poprawiono stabilność konstrukcji oraz zredukowano rezonanse, a talerz odznacza się niezwykłą sztywnością i odpornością. W gramofonie zastosowani magnetyczne łożysko CMB opatentowane przez firmę Clearaudio.

Podstawa gramofonu jest bardzo precyzyjnie wycięta z 20mm grubości akrylu i osadzona na 3 nóżkach wykonanych z aluminium. Możliwość regulacji ich wysokości idealnie pasuje do dołączonego w zestawie dynamicznie zbalansowanego ramienia. Nóżki zakończono gumową podkładką. Całość redukuje do minimum przewodzenie rezonansów i drgań. Kształt nóżek zastosowanych w Passion pozwala również na dokładniejsze wypoziomowanie gramofonu.

Silnik prądu zmiennego umieszczono poza obrębem podstawy, a z gramofonem łączy go mechanicznie ładny przezroczysty pasek. Wolnostojący silnik został osadzony w solidnej, metalowej obudowie a jego podstawa została wykonana z ze stali nierdzewnej. Zastosowanie takiego rozwiązania przyczyniło się do redukcji drgań i zwiększenia stabilności silnika. Do zamocowania talerza zostały wykorzystane magnesy o bardzo wysokiej skuteczności. Zapobiega to konieczności instalowania pierścienia zabezpieczającego przed uszkodzeniem łożyska.

Ramię Clearaudio Satisfy zostało wykonane bardzo starannie z aluminium. Dzięki zastosowaniu lekkich stopów, znacznie zmniejszono wagę ramienia przy zachowaniu bardzo wysokiej sztywności. W ramieniu zastosowano szafirowe i ceramiczne łożyska. Ponadto jego cechą szczególna jest magnetyczna regulacja siły antyskatingu, dzięki śrubie z wbudowanym magnesem przymocowanej do ramienia. Skutek kilku jej obrotów będzie widoczny, a ramię zacznie podążać ku środkowi lub na zewnątrz płyty. Przez ramię przechodzi przewód Clearaudio począwszy od wkładki do przedwzmacniacza, zakończony solidnymi wtykami.

Gramofon PASSION umożliwia stosowanie dwóch prędkości 33 1/3 obr/min. oraz 45 obr/min. Całości dopełniają dołączone akcesoria: zacisk Clever Clamp, który dociska płytę gramofonowa do talerza, smar do łożysk, zestaw niezbędnych kluczy i śrubokrętów niezbędnych do instalacji urządzenia, zapasowy pasek napędu, precyzyjny miernik poziomu gramofonu oraz szablon do ustawiania siły nacisku igły we wkładce. Jeżeli lubisz wygląd matowego akrylu ten gramofon jest właśnie dla Ciebie!

Dane techniczne:

- masywne chassis

- akrylowy talerz o grubości 28mm

- regulowane aluminiowe nóżki zakończone gumowa podkładką

- wolnostojący silnik znajduje się w solidnej i wytrzymałej metalowej obudowie, na oddzielnej podstawie ze stali nierdzewnej

- ramię Satisfy

- wkładka Virtuoso

- łożysko CMB

- zacisk do płyt Clever clamp

- miernik nacisku igły Smart Stylus

- zapasowy pasek napędu

- miernik wypoziomowania gramofonu

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE