Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Według badań Konica Minolta, w średnich firmach dwie na trzy firmy korzystają z systemu obiegu dokumentów, ale mniej niż 10% w pełni wykorzystuje ich funkcjonalność. U ponad 60% średnich firm wciąż dominującą formą dokumentu jest forma papierowa.

We współczesnym świecie ludzie są zalewani olbrzymią ilością informacji. Coraz większa ilość informacji i dokumentów stwarza problemy z ich przetwarzaniem. Czas dotarcia do informacji wydłuża się. Z tego względu coraz ważniejsze staje się ich porządkowanie. Większość informacji przetwarzanych w organizacjach można pogrupować w procesy biznesowe. Zarządzanie procesami biznesowymi jest bardzo ważnym wyzwaniem, gdyż wydajność obsługi procesami biznesowymi wpływa na wydajność całej organizacji.

Firma Astrafox wraz z partnerem merytorycznym AMODIT przeprowadziła na początku 2014 roku badanie, którego celem było zebranie informacji na temat świadomości nas wszystkich i pracowników polskich firm związanych z wykorzystaniem systemów obiegu dokumentów do usprawnienia procesów zarządzania.

Okazuje się, że koszty papierowego obiegu dokumentów mogą w średniej wielkości firmie wynieś nawet do kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie.  Wliczamy w te koszty nie tylko fizyczne zużycie papieru, które średnio na rok na pracownika wynosi 12 ryz, ale przede wszystkim utracony czas na przesyłanie, szukanie, przeglądanie dokumentów.

Na pytanie - czy można usystematyzować procesy biznesowe zachodzące w firmie i mieć możliwość ich sterowania – 100 % respondentów odpowiedziało że tak. Świadczy to o wysokiej samoświadomości co do dostępnych na rynku rozwiązań i ich zalet.  Potwierdzają to także odpowiedzi na kolejne pytani e dotyczące tego czy system workflow umożliwia dostęp do zarchiwizowanego dokumentu on-line i podgląd przez osoby będące w różnych oddziałach firmy. W tym przypadku także 100% respondentów odpowiedziało twierdząco.

Na kolejne pytanie dotyczące jaką część czasu pracy pracownicy biurowi marnują na szukanie dokumentów ponad połowa respondentów odpowiedziała iż jest to 20%. Potwierdzają to także wcześniejsze badanie przeprowadzone przez firmę Gartner.

Prawie 60% respondentów stwierdziło, iż wyszukanie jednego dokumentu zajmuje pracownikowi średnio od 9 do 12 minut. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez firmę PricewaterhouseCoopers jest to prawda. Jednakże prawie 40% wyszukanych dokumentów okazuje się nieprzydatnych do wykonania zleconego pracownikowi zadania. Okazuje się także, że co 20 dokument znajdujących się w obiegu jest tracony lub gubiony.

Na koniec warto się zatem zastanowić dlaczego warto wdrożyć workflow. Główne powody to:
  • standaryzacja procesów
  • poprawa efektywności
  • zwiększenie bezpieczeństwa
  • lepsze zarządzanie wiedzą
  • elastyczna współpraca
Wszystkie te cechy posiada system AMODIT. To innowacyjny system typu workflow, którego podstawową ideą działania jest jego możliwość uczenia się od użytkowników tego, jak poszczególne procesy przebiegają w firmie. Do tego celu system wykorzystuje mechanizmy sztucznej inteligencji. Na podstawie historii zachowań użytkowników i zgromadzonych danych system AMODIT jest w stanie zasugerować, jaki powinien być następny etap w procesie i kto go powinien wykonać.

Niech potwierdzeniem powyższego będą słowa Macieja Buby, PMO & Business Solutions Manager w firmie AmRest. "Narzędzie jest łatwe, zrozumiałe i jak do tej pory nie natrafiliśmy na sytuację, w której coś byłoby niemożliwe.”

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE