Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.W wiosennej ofercie Sony znalazło się jedenaście nowych modeli słuchawek z serii MDR-ZX i MDR-EX. Wszystkie zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowania — również przy długotrwałym słuchaniu — oraz o wiernym, mocnym brzmieniu. Siedem z tych modeli jest ponadto wyposażonych w pilot i mikrofon, które pozwalają użytkownikom smartfonów rozmawiać przez telefon z wolnymi rękami.

Słuchawki z pałąkiem z serii MDR-ZX

MDR-ZX750
Szczególne miejsce w serii słuchawek z pałąkiem MDR-ZX zajmuje luksusowy model MDR-ZX750BN, którego wyróżnikami są między innymi łącze bezprzewodowe Bluetooth®, znakomita izolacja dźwięków z otoczenia, system osłabiania zewnętrznych hałasów oraz szereg obsługiwanych standardów łączności bezprzewodowej.

Lekkie i wygodne w noszeniu słuchawki MDR-ZX750BN pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie cyfrowego dźwięku ze smartfona, tabletu lub komputera. Posiadacze smartfona Xperia™, tabletu Xperia™ lub innego urządzenia z technologią NFC mogą je po prostu przyłożyć do słuchawek: połączenie zostanie wówczas nawiązane automatycznie.

MDR-ZX310
Słuchawki są wyposażone w miękko wyściełany pałąk na głowę oraz 40-milimetrowe przetworniki akustyczne, które zapewniają szczegółową reprodukcję dźwięku i szeroki zakres dynamiczny. Aby słuchanie sprawiało jeszcze więcej przyjemności, cyfrowy system osłabiania hałasów eliminuje 98% dźwięków z zewnątrz. Elementem tego systemu są znacznych rozmiarów nauszniki, osłaniające uszy w chłodne wiosenne dni. Wbudowany akumulator litowy wystarcza na 13 godzin nieprzerwanego słuchania z włączonym systemem osłabiania hałasów. Z myślą o wygodnym prowadzeniu rozmów telefonicznych słuchawki są dodatkowo wyposażone w mikrofon.

Smukłe i lekkie słuchawki MDR-ZX310 są godnym następcą niezwykle popularnego modelu MDR-ZX300 — i spadkobiercą jego licznych zalet. Gwarantują świetny dźwięk przy codziennym słuchaniu, a dzięki składanej konstrukcji swobodnie mieszczą się w torbie podróżnej. 30-milimetrowe przetworniki akustyczne z mocnymi magnesami żywo reprodukują pełne pasmo częstotliwości, od głębokiego basu po tony wysokie, i zwracają uwagę zrównoważonym brzmieniem różnych rodzajów muzyki.
MDR-ZX610

Kolejną nowością w rodzinie słuchawek Sony z pałąkiem na głowę jest model MDR-ZX610AP, dostępny w czterech odmianach kolorystycznych. W modelu tym zastosowano 40-milimetrowe przetworniki akustyczne z magnesem neodymowym, co pozwoliło na uzyskanie wyjątkowej czystości brzmienia i dużej czułości. Dla osób podłączających słuchawki MDR-ZX610AP do smartfona dodatkową zaletą będzie darmowa aplikacja Smart Key, którą można pobrać z serwisu Google Play. Dzięki niej można bowiem określić, jak będzie działać umieszczony na przewodzie pilot i mikrofon podczas słuchania muzyki i rozmów telefonicznych.

Słuchawki douszne z serii MDR-EX

W wiosennej ofercie dousznych słuchawek Sony gwiazdą pierwszej wielkości będzie model MDR-EX650AP. W porównaniu z poprzednimi modelami ta nowa konstrukcja z 12-milimetrowym przetwornikiem akustycznym EX jest jeszcze wygodniejsza w noszeniu i zapewnia wyższą jakość dźwięku.
MDR-EX110
Do wykonania obudowy i poszerzonego kanału akustycznego użyto mosiądzu: materiału przywodzącego raczej na myśl instrumenty muzyczne, takie jak trąbka czy saksofon. Muzycy cenią go za zwartość, połysk i właściwości akustyczne. Mosiądz jest cięższy od aluminium i skuteczniej tłumi wibracje i rezonanse, co przekłada się na czystą, wierną reprodukcję średnich i wysokich częstotliwości. Z myślą o wygodnym telefonowaniu w wyposażeniu słuchawek znalazł się także mikrofon i pilot na kablu.

Kolorowe modele MDR-EX110 i EX15 pozwalają za niewielką cenę uzyskać znacznie lepsze brzmienie niż ze słuchawek dostarczonych w komplecie z odtwarzaczem muzycznym. Modele te można również nabyć w wersji „AP”: z mikrofonem i pilotem na kablu do rozmów telefonicznych.

Sprzedaż nowych, różnokolorowych słuchawek Sony z serii MDR-ZX i MDR-EX rozpocznie się w Europie od kwietnia 2014 r.

2 komentarze

  1. Kacper Says:
  2. Ciekawe tylko, czy te słuchawki Bluetooth zadziałają z PlayStation 4. Chętnie przyjąłbym taki sprzęt od Sony, bo wygląda nieziemsko, ale ich polityka wsparcia dla PS4 jest co najmniej dziwna...

     
  3. Marcin Says:
  4. Ciekawe ile kosztują MDR-ZX? Co do wparcia dla PS4 to dziwne, strzelają sobie w stopę.

     

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE