Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Samsung zapowiada zmiany w całym swoim portfolio produktowym, w tym usunięcie barier pomiędzy urządzeniami a treścią, co sprawi, że konsumenci będą mogli cieszyć się bardziej inteligentnymi, prostszymi i interaktywnymi rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne życie.

"Samsung to obecnie jedyna firma zdolna zaoferować swoim klientom sieć połączonych ze sobą urządzeń ze wszystkich segmentów elektroniki użytkowej, wzbogacając i ułatwiając tym samym ich codzienne życie", powiedział BK Yoon, Prezes Samsung Consumer Electronics Division. "Wszystkie nasze produkty, począwszy od telewizorów, przez telefony, tablety, laptopy, aparaty fotograficzne i kamery, aż po sprzęt AGD, są ze sobą ściśle zintegrowane. To gwarancja dzielenia się treściami i funkcjami wszystkich urządzeń w prosty i przyjazny sposób, wszędzie i o każdej porze."

W trakcie tegorocznych targów innowacji CES 2012 w Las Vegas, Samsung przedstawił nowy zestaw połączonych rozwiązań obejmujących różne kategorie produktowe, treści oraz usługi.
Nowości RTV - doskonała jakość obrazu, bogaty wybór treści

W 2012 roku Samsung przygotował przełomowe rozwiązania w zakresie rozrywki domowej oraz rozszerzył ofertę treści dostępnych na telewizorach Samsung Smart TV. Jest to szczególnie widoczne w takich modelach jak Super OLED TV oraz flagowym modelu telewizora LED – ES8000 LED TV. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor telewizor umożliwia użytkownikom wygodne korzystanie z dostępu do sieci internetowej przy jednoczesnym korzystaniu lub pobieraniu wielu aplikacji. Ponadto, w porównaniu do konwencjonalnych telewizorów, obudowa ES8000 LED TV posiada niezwykle wąską ramę. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się dłuższą przekątną ekranu bez zwiększania ogólnych rozmiarów telewizora. ES8000 LED TV oferuje również nową, metaliczną podstawę w kształcie litery U, stając się jeszcze bardziej wyrafinowanym uzupełnieniem każdego wnętrza. Szeroki wybór treści dostarcza sklep Samsung Apps – numer jeden wśród platform z aplikacjami telewizyjnymi.

Ponadto, Samsung dokonuje przełomu w segmencie telewizorów, wprowadzając zupełnie nowy, długo oczekiwany 55-calowy telewizor Samsung Super OLED TV. Produkt nagrodzony został tytułem “Best of Innovations 2012” na tegorocznych targach CES w Las Vegas. Autorska technologia Super OLED firmy Samsung oferuje wszystko, co najlepsze w doskonałym obrazie: żywe kolory, niezwykły kontrast, realizm, wysoką jakość nawet w przypadku szybkich scen. Telewizor Super OLED TV marki Samsung wyposażono także w funkcje Smart Interaction, co czyni ten produkt telewizorem jutra.

W tym roku Samsung będzie dążył do utrzymania swojej pozycji lidera w kategorii Smart TV, bazując na trzech zasadach: Smart Interaction, Smart Content i Smart Evolution – wszystkie mają na celu dostarczenie technologii jutra w postaci telewizora Samsung Smart TV.

Smart Interaction - korzystanie z nowej technologii Smart Interaction™ ułatwia obsługę telewizora. Urządzenie rozpoznaje gesty, polecenia głosowe, a nawet twarz użytkownika i powoduje, że tradycyjny pilot staje się uzupełnieniem i nieco archaicznym sposobem sterowania telewizorem. Dzięki tym funkcjom użytkownicy mogą włączyć i wyłączyć telewizor, wyregulować poziom głośności i aktywować wybrane aplikacje. Za pomocą głosu można także aktywować wyszukiwarkę internetową i wybrać hasło, które zostanie następnie wyszukane.

Smart Content – kluczowym celem firmy Samsung w obszarze Smart TV jest rozszerzenie i spersonalizowanie oferowanych treści tak, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Obecnie dostępnych jest ponad 1400 aplikacji na Samsung Smart TV, w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła również liczba deweloperów współpracujących z Samsung – z 550 do 25 000.

Samsung udoskonalił także usługę AllShare. Dzięki funkcji AllShare Play umożliwia konsumentom łatwy dostęp do spersonalizowanych treści niezależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik oraz czy interesujące go treści znajdują się w pamięci telewizora, tabletu, aparatu fotograficznego, telefonu czy laptopa.

Samsung rozwija również technologię Connected TV, udostępniając trzy nowe usługi dla telewizorów Samsung Smart TV: Family Story, Fitness i Kids. Umożliwiają one wymianę zdjęć i wiadomości pomiędzy członkami rodziny, monitorowanie postępów w zakresie kondycji fizycznej oraz pomagają dzieciom w zajęciach edukacyjnych, jednocześnie nagrywając każdy ich postęp.

Smart Evolution to zestaw zapewniający posiadaczom telewizorów firmy Samsung możliwość wykorzystania nowych funkcji i treści, które pojawią się w przyszłości. Będą mogli korzystać z niego posiadacze telewizorów Smart TV wprowadzonych do sprzedaży w 2012 roku lub później.

Samsung przedstawił również nowe rozwiązania, są wśród nich:

  • AllShare Play – nowa technologia Samsung AllShare Play umożliwia przesyłanie i współdzielenie treści multimedialnych pomiędzy urządzeniami Samsung z funkcją AllShare Play.
  • Family Story – album fotograficzny Family Story, który umożliwia sprawną organizację zdjęć oraz wyświetlanie pokazów slajdów na dużym ekranie.
  • Media Hub – funkcja która oferuje konsumentom rozrywkę oraz szeroki wybór filmów i programów telewizyjnych.

Nowości telecom – nowy GALAXY Note i Galaxy Tab 7.7 dla sieci Verizon

W segmencie telecom Samsung zaprezentował nowy Galaxy Note w wersji LTE (dla amerykańskiej sieci AT&T), który posiada pierwszy i zarazem największy na świecie wyświetlacz HD Super AMOLED 5,3”. Samsung ogłosił także premierę nowego GALAXY Tab 7.7 dla sieci Verizon Wireless. Galaxy Tab 7.7, mierzący około 0,79 cm grubości i ważący mniej niż 0,35 kg, to najsmuklejszy, najlżejszy i najbardziej przenośny tablet z systemem Honeycomb dostępny obecnie na rynku.

 
Nowości foto – Wi-Fi i największy na rynku zoom 21x

Kategoria foto w 2012 roku to bogata oferta aparatów Samsung SMART z wbudowanym modułem Wi-Fi, które pozwalają każdemu fotografowi korzystać z dostępu do bezprzewodowego internetu. Jedną z nowości wśród aparatów SMART jest kompaktowy, prosty w obsłudze model WB850F. Dzięki największemu na rynku optycznemu zoomowi 21x, WB850F pozwala w łatwy sposób zrobić doskonałej jakości zdjęcia z daleka.

Nowości IT - wyjątkowy design i wysoka wydajność w jednym

W kategorii IT na rok 2012 Samsung przedstawia Notebooka - Serię 9 - najsmuklejszego na świecie i najbardziej kompaktowego, luksusowego notebooka.

Samsung wprowadza także Ultrabooka – Serię 5 ULTRA – wyjątkowo lekkie i kompaktowe urządzenie. Zamknięty w zaskakująco smukłej obudowie notebook Serii 5 posiada procesor Intel® Core™ i5 i system ExpressCache™ dostarczony przez firmę Diskeeper oraz niezwykle wydajną kartę graficzną AMD Radeon™ HD zapewniają realistyczną jakość obrazu w przenośnej formie.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE