Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Dziś firma Orange poinformowała, że tego lata wprowadzi do sprzedaży w Europie nowy, wysokowydajny smartfon z systemem Android. Urządzenie napędzane procesorem firmy

Intel®, obecnie określane kryptonimem „Orange Santa Clara”, zaoferuje klientom najnowsze technologie smartfonowe i bogate wrażenia rozrywkowe. Telefon będzie początkowo dostępny wyłącznie dla klientów Orange w Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie jego komercyjna nazwa zostanie ujawniona w momencie premiery.

 • Orange świętuje dziesiąty rok sprzedaży urządzeń pod własną marką, rozszerzając ofertę o nowy, wydajny smartfon z procesorem Intel® Atom™, który będzie dostępny wyłącznie dla klientów Orange w Wielkiej Brytanii i Francji
 • Orange jako pierwszy operator w Europie wprowadza do sprzedaży nowy smartfon, który zapewnia użytkownikom wysoką wydajność i bogate wrażenia w przystępnej cenie
 • Pierwszy intelowski smartfon Orange zaoferuje szereg unikatowych, uwzględniających potrzeby lokalnego rynku usług Orange, takich jak Orange TV, Dailymotion, Deezer, Orange Wednesdays, Your Orange oraz Orange Gestures

Premiera tego smartfonu to ważny etap w wieloletniej strategii oferowania telefonów pod własną marką Orange. Strategia ta, która liczy już dziesięć lat, pomagała w nawiązywaniu nowych relacji z producentami urządzeń oraz przyczyniła się do poszerzenia grona klientów i rozwoju mobilnych usług multimedialnych Orange, umożliwiając oferowanie bardziej ekonomicznych telefonów i smartfonów wszystkim klientom firmy. Wyróżnikiem tych telefonów są proste i użyteczne aplikacje oraz usługi Orange. W 2011 r. popyt klientów doprowadził do podwojenia oferty produktów sprzedawanych pod własną marką Orange, zwiększając ich udział w ogólnej puli urządzeń z 7 do 15 proc. Orange zamierza zwiększyć go do 20 proc. w 2012 r., aby lepiej spełniać potrzeby klientów i poszerzyć dostęp do innowacyjnych funkcji, usług oraz technologii.

Dziś Orange rozszerza ofertę urządzeń sprzedawanych pod własną marką we współpracy z nowym partnerem, firmą Intel, światowym liderem w dziedzinie krzemowej technologii procesorowej i innowacyjnych technik komputerowych. W dniu premiery smartfon Orange będzie działał pod kontrolą z systemu Android Gingerbread, a wkrótce potem planowane jest przejście na platformę Android Ice Cream Sandwich. Nowy smartfon Orange wykorzystuje intelowską konstrukcję referencyjną, jest napędzany procesorem Intel® Atom™ Z2460 i obsługuje HSPA+ dzięki platformie Intel® XMM™ 6260. Te intelowskie rozwiązania gwarantują dużą wydajność i energooszczędność, przyspieszając przeglądanie treści i reakcje na polecenia użytkownika. Telefon ma ekran o przekątnej 4,03”, mierzy 123 x 63 x 9,99 mm, jest wyposażony w 16 GB pamięci i waży 117 g.

Ponadto obsługa wideo wysokiej rozdzielczości (HD) zapewni dostęp do bogatej oferty rozrywkowej, a mobilny głos HD zagwarantuje doskonałą jakość dźwięku. Telefon zawiera również aparat, który pozwala w niespełna sekundę zrobić 10 zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli, umożliwiając uwiecznienie całej akcji, a następnie wybranie najlepszych fotografii do zachowania i udostępnienia. W telefonie będą też wstępnie instalowane unikatowe usługi Orange, w tym Orange TV, Dailymotion, Deezer (tylko Francja), Orange Wednesdays, Your Orange i Orange Gestures.

„Upowszechnienie się smartfonów zapoczątkowało erę zupełnie nowych doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że wszyscy klienci Orange powinni skorzystać na smartfonowej rewolucji, i zamierzamy nadal dostarczać innowacyjną treść oraz usługi na szerokiej gamie urządzeń, aby pomóc klientom w podtrzymywaniu kontaktów oraz wykorzystaniu całego potencjału ich telefonów — powiedział Yves Maitre, starszy wiceprezes ds. multimediów i urządzeń mobilnych w Orange. — Od dziesięciu lat Orange pomyślnie realizuje strategię sprzedaży urządzeń pod własną marką, aby oferować klientom ekonomiczne telefony wysokiej jakości we wszystkich przedziałach cenowych, z uwzględniającymi lokalne potrzeby, unikatowymi usługami i funkcjami. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że we współpracy z Intelem możemy dodać tak wyjątkowe urządzenie do naszej oferty”.

Dzisiejsze oświadczenie kontynuuje wieloletnią, bliską współpracę między obiema firmami w zakresie komputerów PC i tabletów, a Orange zamierza nadal wspierać innowacje Intela na platformach konwergentnych.

„Urządzenie Orange to fantastyczny przykład innowacji wywodzących się z konstrukcji referencyjnej intelowskiego smartfonu — powiedział Mike Bell, wiceprezes firmy Intel i dyrektor Mobile and Communications Group. — Cieszymy się, że możemy rozszerzyć ścisłą współpracę z Orange również na intelowskie smartfony. Orange ma długą historię innowacji, które pozwoliły na oferowanie klientom znakomitych produktów i usług mobilnych. Łącząc unikatowe aplikacje i usługi z atrakcyjnym, wydajnym smartfonem bazującym na technologiach Intela, Orange ponownie potwierdza swoją pozycję lidera rynku mobilnego, a jednocześnie zapewnia klientom jeszcze więcej korzyści i opcji”.

Francisco Jeronimo, kierownik ds. badań nad urządzeniami mobilnymi w IDC, powiedział: „Oświadczenie to jest odważnym ruchem ze strony Orange. Na dzisiejszym rynku smartfonów jest niezwykle trudno wyróżnić się bez kompromisów pod względem kosztów. Urządzenie to przesuwa granice innowacyjności i oferuje klientom doskonałe wrażenia za przystępną cenę”.

1 Responses to Orange jako pierwszy operator w Europie wprowadza do oferty nowy, unikatowy smartfon z technologią Intela

 1. Anonimowy Says:
 2. A ja padłem ofiarą błędu w systemie Orange.

  Jestem posiadaczem 2 numerów które w lutym były uprawnione do przedłużenia umowy. Korzystam z usług Orange od ponad 6 lat.

  19.02.2012 roku zalogowałem się na swoje konto internetowe za za pośrednictwem numeru 1 po czym na liście swoich numerów wybrałem numer 2 i podając numer abonenta przelogowałem się na ten numer telefonu (numer2) - co zostało potwierdzone na ekranie przeglądarki. Wszystkie dalsze operacje zamówienia abonamentu wykonywane były jako numer 2 (Szczegóły zamówienia sprawdzała również moja żona, która potwierdziła że wszystko się zgadza - numer abonenta też). Ekran potwierdzający złożenie zamówienia również zawierał numer 2 jako numer na którym złożono zamówienie. Dodatkowo przy wyborze prezentów wybrałem numer 1 jako numer darmowy (system to przyjął). Przecież nie wybierałbym rozmów sam do siebie jakbym zamawiał abonament na numerze 1.

  23 lutego przyszedł kurier, podpisałem w pośpiechu papiery i liczyłem że będę zadowolonym klientem orange.
  Tymczasem okazało się że Orange sporządził aneks na numer 1 (a nie 2).
  Reklamacja oczywiście została odrzucona. Najdziwniejsze jest to że nie ma możliwości odkręcenia tego i przypisania abonamentu do właściwego numeru! Mimo że oba numery są na mnie i nawet faktura przychodzi zbiorczo to zwykła zamiana abonamentów jest dla Orange niemożliwa... Widać jak Orange stoi frontem do klienta...

  Podsumowując - wytrzymam jakoś jeszcze 2 lata i uciekam z Orange możliwie jak najszybciej!
  Incydedntów z Orange miałem już tyle że mógłbym o tym napisać książkę - niestety w tym komentarzu więcej się nie zmieści.

   

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE