Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Firma ESET, producent proaktywnych rozwiązań antywirusowych, udostępniła finalne wersje swoich nowych aplikacji zabezpieczających adresowanych do firm - programu antywirusowego i antyspyware ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’ oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Endpoint Security wyposażonego dodatkowo w firewall, filtr antyspamowy oraz funkcję filtrowania stron WWW. Oba rozwiązania uzupełnia nowa konsola zarządzająca ESET Remote Administrator 5.

Nowe rozwiązania biznesowe przeznaczone są dla firm posiadających pięć lub więcej stacji roboczych i umożliwiają centralne zarządzanie. Podobnie jak wszystkie dotychczasowe rozwiązania firmy ESET, nowe programy są bardzo lekkie i niemal nie wpływają na wydajność chronionych stacji roboczych, przez co stanowią idealne rozwiązanie zabezpieczające dla każdej firmy, niezależnie od jej wielkości.
ESET Endpoint Security

Zarówno ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’ jak i ESET Endpoint Security zbudowano na bazie znanego silnika skanującego firmy ESET oraz najnowszej technologii reputacyjnej ESET Live Grid, działającej w oparciu o chmurę. Dzięki ESET Live Grid skanowanie komputera w poszukiwaniu wirusów realizowane jest szybciej - pliki raz sprawdzone przez program są przy kolejnych skanowaniach jedynie porównywane z wcześniejszym wzorcem. Jeśli dany zbiór został zmodyfikowany, to skanowanie jest powtarzane. Jeśli plik jest identyczny z wzorcem, który został uznany wcześniej przez program ESET za bezpieczny, to zbiór taki jest pomijany podczas skanowania. W weryfikacji bezpieczeństwa plików i nadawaniu im stosownej reputacji pomaga chmura, którą tworzą miliony użytkowników programów ESET oraz analitycy laboratoriów antywirusowych ESET.

ESET Endpoint Antivirus ‘NOD32’ oraz ESET Endpoint Security umożliwiają definiowanie polityk bezpieczeństwa związanych z dostępem do portów USB i Firewire oraz stacji CD/DVD. Pozwala to administratorowi sieci firmowej na określenie jakie urządzenia udostępnić danemu użytkownikowi lub grupie użytkowników, a jakie zablokować. W ten sposób można kontrolować i konfigurować dostęp do takich urządzeń jak: modemy i drukarki podłączane przez USB, urządzenia połączone z komputerem przez Bluetooth, czytniki kart pamięci itp. Możliwe jest tak precyzyjne skonfigurowanie programów ESET, aby na danej stacji roboczej było możliwe podłączenie wyłącznie konkretnego urządzenia np. dysku USB z danym numerem seryjnym. W wypadku nośników danych możliwe jest dodatkowo określenie, czy może być dokonywana wyłącznie operacja odczytu, czy też odczytu i zapisu.
ESET Remote Administrator 5

W wypadku ESET Endpoint Security administrator może skorzystać dodatkowo z firewalla, filtra antyspamowego oraz opcji kontroli dostępu do stron WWW. Ostatnia z wymienionych pozwala ograniczać pracownikom dostęp do konkretnych kategorii serwisów internetowych – do wyboru jest ponad 140 kategorii stron WWW, m.in. gry online, portale społecznościowe, sklepy internetowe itp. Korzystając z tego narzędzia administrator może zlecić programowi blokowanie również tych stron WWW, które generują zbyt duże obciążenie sieci firmowej, np. serwisów oferujących tzw. streaming.

Nowe programy zyskały również system HIPS, który pozwala administratorowi sieci firmowej precyzyjnie określić wszystkie działania, jakie może podjąć użytkownik konkretnej stacji roboczej. HIPS pozwala kontrolować rejestr systemowy, procesy, aplikacje, a nawet pojedyncze pliki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest wbudowany w aplikacje ESET mechanizm autoochrony, dzięki któremu nowe rozwiązania biznesowe ESET są chronione przed przypadkowym lub celowym wyłączeniem lub zmianą konfiguracji.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE