Jeśli jesteś zainteresowany nauką, rozwojem i nowymi technologiami, to znajdujesz się we właściwym miejscu. Blog nowe technologie to znakomite źródło informacji ze świata smartfonów, komórek i tabletów. Na naszej stronie będziesz mógł dowiedzieć się o najbardziej interesujących i istotnych odkryciach i wydarzeniach z różnych części świata.Wzrost liczby internautów w Polsce

środa, 7 października 2015

W tym roku z internetu korzysta 70 procent Polaków, czyli około 24,82 mln osób. Tymczasem w 2010 roku było to 50 procent Polaków (18,21 mln), a w 2005 roku z internetu korzystało zaledwie 27 procent społeczeństwa (9,55 mln). Zobacz jak w Polsce przez 10 lat wzrastał odsetek użytkowników sieci.

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.
Wzrost liczby internautów w Polsce

Dane z badania Megapanel PBI/Gemius służą reklamodawcom, agencjom reklamowym i domom mediowym do szacowania potencjału reklamowego stron WWW i planowania kampanii online. Korzystają z nich również wydawcy, którzy na ich podstawie szacują udział własny w rynku internetowym i wyceniają powierzchnie reklamowe, jakimi dysponują.

0 komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty

KONFERENCJE